Mining'de VRAM'ler çok sıcak çalışıyor

Karakaçan11

Centipat
Merhaba,
Yazın daha Ethereum mining Halving'e girmeden önce 2-3 ay mining yaptım 2-3 parti çektikten sonra 0.38 ETH'de kalmış ve daha fazla kazamamışım. Fakat biliyorsunuz şimdi Ethereum 4.6k ve dolar da 10'u bulmuş durumda. Mining yapmak için start. Batch dosyasını açtığımda VRAM'in 94 derecede çalıştığını gördüm ve 3 ay boyunca bu şekilde mining yapmışım. Bundan dolayı sanırım VRAM çiplerim hasar görmüş ki monitörü ilk açtığımda garip garip çizgiler beliriyor daha sonra (benim tahminim) çipler ısınınca kendine geliyor.

1-) Bozulduğunu düşündüğüm ekran kartı çiplerim için ne yapabilirim? (Geç olmadan garantiye vermek gibi)
2-) Bundan sonra adamakıllı mining yapmak için ne kadar ne yapmam gerekir?

Eğer yanlış over-underclock yaptıysanız ekranda çizgiler gözükmesi normal.

90-100 derece VRAM sıcaklığı için kabul edilebilir bir değer.

Merhaba,
Yazın daha Ethereum mining Halving'e girmeden önce 2-3 ay mining yaptım 2-3 parti çektikten sonra 0.38 ETH'de kalmış ve daha fazla kazamamışım. Fakat biliyorsunuz şimdi Ethereum 4.6k ve dolar da 10'u bulmuş durumda. Mining yapmak için start. Batch dosyasını açtığımda VRAM'in 94 derecede çalıştığını gördüm ve 3 ay boyunca bu şekilde mining yapmışım. Bundan dolayı sanırım VRAM çiplerim hasar görmüş ki monitörü ilk açtığımda garip garip çizgiler beliriyor daha sonra (benim tahminim) çipler ısınınca kendine geliyor.

1-) bozulduğunu düşündüğüm ekran kartı çiplerim için ne yapabilirim? (geç olmadan garantiye vermek gibi)
2-) bundan sonra adamakıllı mining yapmak için ne kadar ne yapmam gerekir?

VRAM,ler oyunda bile rahat 100 derecelere çıkıyor zaten hocam, fazla bir sıcaklık değil yani VRAM için.
Bende geçen ekran kartımda soğuk lehim vakası yaşadım sandım, ekranda çizgiler çıkınca açılışta, sonradan monitörden olduğunu anladım 2. monitör ile bilgisayarı açarak.

Evet ben de başta monitör diye düşünmüştüm hatta kullandığım monitörden yabancı forumlarda da aynı şikayetler vardı. Ama 94 derece, mönitördeki bu olay ve arkada videocard kullanan en ufak program açtığümda bilgisayarın kasması beni bayağı bir korkuttu. Özellikle o monitördeki çizgileşme @DateALivee arkadaşın da dediği gibi soğuk lehim gibi bir şey oldu sandım. Neyseki bir şey yokmuş.
Peki Mining yaparken önerebileceğiniz dikkat edilecek kritik nokta var mı? Malumunuz şuan elimdeki kart 14000 tl değerinde.

Hocam, mining yaptıktan sonra anında kapatmayın bilgisayarnızı kademeli olarak soğusun yoksa Lehim'de çatlak yapabilir zamanla, onun dışında kullanıcı olarak yapabilecek bir şey gelmiyor aklıma, sıcaklığını sürekli kontrol edin, 80°-90 arası sıcaklığını sabitleyin.

Geri
Yukarı