Minoxil sakal serumu kullanılır mı?

wangolaq

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 23 yaşındayım ve çevremdeki herkeste sakal var. İnternette biraz araştırma yaptım ve Minoxil sakal serumunu duydum. Denemediğim yok, kalmadı. Milyonlarca sakal serumu, sarımsak, jilet fakat hiçbiri fayda etmedi. Minoxil kullanmayı düşünüyorum ortalama 1 yıl. Bıraktıktan sonra dökme yapar mı? Genelde dökülme 6 aydan az kullananlarda oluyor diye biliyorum. Genetik bir problemim yok. Sizce sakalım çıkar mı ve çıkarsa dökülür mü bıraktıktan sonra?

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Bıraktıktan sonra dökülme olduğunu çok duymuştum. Ben kişisel bakımıma ek bir de argan yağı, hint yağı, çam terabetin yağı, badem yağı, sarımsak yağı, biberiye yağı gibi yağları karıştırdım onu kullanıyorum. Özellikle biberiye yağı sonrasında çok daha gürleşme olduğunu gördüm.

Bıraktıktan sonra dökülme olduğunu çok duymuştum. Ben kişisel bakımıma ek bir de argan yağı, hint yağı, çam terabetin yağı, badem yağı, sarımsak yağı, biberiye yağı gibi yağları karıştırdım onu kullanıyorum. Özellikle biberiye yağı sonrasında çok daha gürleşme olduğunu gördüm.

Biberiye yağı zaten işe yarayan nadir yağlardan. Bu ilaçların hepsinde var bırakınca dökülme ve benim bildiğim minoxidil sonuçlarını 6 aydan sonra veriyor sürekli kullanım istiyor.

Biberiye yağı zaten işe yarayan nadir yağlardan. Bu ilaçların hepsinde var bırakınca dökülme ve benim bildiğim minoxidil sonuçlarını 6 aydan sonra veriyor sürekli kullanım istiyor.
Öyle, açıkcası ben de tavsiye etmiyorum. Onun yerine söylediğim yağlar karıştırılıp sürülebilir.

Geri
Yukarı