Mint vs EndeavourOS

Shouz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk defa Linux kullanacağım laptopum eski olduğu için windowsda sorun yaşıyorum.
Hangi sürüm daha hafiftir veya ne önerirsiniz hiçbir bilgim yok nasıl kuracağım vesaire.
İşlemci Intel Celeron n3050.
4 GB RAM.

Nasıl kurucağınızı YouTube'ba yazın birton video çıkar ve aşırı hafif Linux istiyorsanız antiX var ama çok aşırı berbat bir sisteminiz varsa kurun antiX'i onun dışında Mint ama Xfce versiyonunu kurun.

ISO'yu yazdiracaksin sonrasi next next next. Ufak değişiklikler yapılabilir sadece kurulum ayarlarında.

Rehber olarak Yusuf İpek iyidir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ISO'yu yazdiracaksin sonrasi next next next. Ufak değişiklikler yapılabilir sadece kurulum ayarlarında.

Rehber olarak Yusuf İpek iyidir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Adamın duvarında bile linux tabloları var o kadar Linux'tan anlıyor.

İlk defa Linux kullanacağım laptopum eski olduğu için windowsda sorun yaşıyorum.
Hangi sürüm daha hafiftir veya ne önerirsiniz hiçbir bilgim yok nasıl kuracağım vesaire.
İşlemci Intel Celeron n3050.
4 GB RAM.

Linux Mint kullan. Hiç Linux kullanmadan Arch tabanlı sisteme geçersen kafayı yersin.

Sağ olasınız kuracağım birazdan.

ISO'yu yazdiracaksin sonrasi Next Next Next. Ufak değişiklikler yapılabilir sadece kurulum ayarlarında.

Rehber olarak Yusuf ipek iyidir:

Hocam bu arkadaş direkt bilgisayara kuruyor ya eski laptop bayağı bir yavaş olduğu için flashbelleğe kurup direkt o laptopa takıp kuracağım ben Rufus mu kullanayım nasıl yapacağım ISO gibi değil bu herhalde.

Son düzenleme:
Sağ olasınız kuracağım birazdan.

Hocam bu arkadaş direkt bilgisayara kuruyor ya eski laptop bayağı bir yavaş olduğu için flashbelleğe kurup direkt o laptopa takıp kuracağım ben Rufus mu kullanayım nasıl yapacağım ISO gibi değil bu herhalde.
ISO'yu yazdırıp USB'den başlatacaksınız sistemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı