Mısır'daki Katliamı Neden Görmüyorsunuz...?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok daha neler kardeşim, ne katliamı. Sen şuan ki zamana katliam diyorsan git 10 sene önceye, sen şuana katliam diyorsan 10 sene geri gitsen soykırım derdin.
Ne güzel ülke kendini toparlamaya başlamış 10 sene içerisinde.
Neyini çekemiyorsunuz kardeşim ? Din ticareti falan filan boş işler.

Her şey ortada, bırakın bu boş lafları. Saçma saçma konuşlar açıp anca aramızı bozuyorsunuz.

Gezi parkında insanları öldürüp sakatlamış diyorsun. Tamam müdahaleler çok sert olabilir ama ne yapmalarını bekliyordun.
Tomanın karşısına çıkıp antin kuntin laflar edersen, eşyalar fırlatırsan toma sana verir gazı, verir suyu.
En önemlisi de, sen onların arkasında durursan, işte o zaman polis bana niye sıkıyor demeye hakkın kalmaz.
Anca laf, o beğenmediğiniz AKP'nin ülkeyi nereden nereye getirdiğini görmezsiniz. İşinize gelmiyor değil mi :D
Dini inançlarınız sert düşüyor niye ne AKP'ye çöp atıyorsunuz ? 10 sene içerisinde ülkenin itibarını ve gücünü inkar edilemeyecek kadar yükseltti.
Siz hala kılı kırk yarıp bir fesatlık çıakrtmaya çalışıyorsunuz.
Dalaşmayı bırakalım, yararı yok bize. Şu açılan konu kadar gereksiz bir konu yok.
En azından aynı polisler PKK eylemlerine aynı şekilde müdahale edebilirdi değil mi Gökhan ? PKK yandaşlarının yaptıkları eylemlere göz yumulmayabilirdi. Türk bayrağına değil de PKK paçavrasına toma yollanabilirdi vs. vs.. :)

Gezi parkı olaylarından önce de katliamlara sessiz kalmıyordu, Gezi Parkı olaylarından sonra da sessiz kalmadı.
Çok abartılı bir karikatür. Şu konuları açıp durmayın, millet birbirine giriyor.

Yok daha neler kardeşim, ne katliamı. Sen şuan ki zamana katliam diyorsan git 10 sene önceye, sen şuana katliam diyorsan 10 sene geri gitsen soykırım derdin.

Her şey ortada, bırakın bu boş lafları. Saçma saçma konuşlar açıp anca aramızı bozuyorsunuz.

Gezi parkında insanları öldürüp sakatlamış diyorsun. Tamam müdahaleler çok sert olabilir ama ne yapmalarını bekliyordun.
Tomanın karşısına çıkıp antin kuntin laflar edersen, eşyalar fırlatırsan toma sana verir gazı, verir suyu.
En önemlisi de, sen onların arkasında durursan, işte o zaman polis bana niye sıkıyor demeye hakkın kalmaz.
Anca laf, o beğenmediğiniz AKP'nin ülkeyi nereden nereye getirdiğini görmezsiniz. İşinize gelmiyor değil mi :D
Dini inançlarınız sert düşüyor niye ne AKP'ye çöp atıyorsunuz ? 10 sene içerisinde ülkenin itibarını ve gücünü inkar edilemeyecek kadar yükseltti.
Dalaşmayı bırakalım, yararı yok bize. Şu açılan konu kadar gereksiz bir konu yok.

Millet birbirine girmez. Eğer seviyeli insanlar varsa bir şey olmaz. Tartışma çıkacak diye hiç bir zıt görüşü konuşturmayalım mı?

Ben düşmanım dahi olsa doğrusuna doğru derim. Gelip de burada bana işinize gelmiyor değil mi deme! Ben de Türküm! En az sen kadar Türküm!
Dini inancım İslam ve AKP'ye çöp attığım falan yok. Siyasetle içli dışlı biri olmadığın belli. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşüncelerini destekleyen biriyim.

Bu konuda senin yorumun kadar gereksiz yorum yok. ( Bknz.)
Şu açılan konu kadar gereksiz bir konu yok.

PKK yandaşlarının eylemlerine göz falan yumulduğu yok. Nerede bir eylem, çevik kuvvet orada.
Türk bayrağına falan Toma yollandığı yok, orada yasa dışı bir miting var. Eylemi yasa dışı yapan sizler değil, normal insanlar değil. Olaylardan faydalanmak isteyenler var.
Onların arasında açıyorsunuz Türk bayrağını, farkında olmadan. Ortalık karışınca da arada kalıyorsunuz, bana niye su sıkıyorlar diyorsunuz.
Durduk yere su sıkan polisler de var, yok değil.

Bak adam mahkemeden izni kopardı ancak halk oylaması yapalım diyor. O mitinglere katılanlar AKP'yi günahı kadar bile sevmiyor.

Ben bunu soruyorum, ülkeye bu kadar şey katmış bir yönetime neden köstek oluyorsunuz ? Yanlış bir yönü varsa saldırmak yerine, devirmeye çalışmak yerine gösterin.
Ben doğduğumda Türkiye neredeydi şimdi nerede ? Ve 10 yıl sonra nerelere gelecek bunu hesap edin.
Bu olaylar ancak geriletir ülkeyi, piyasalara etkisini görmediniz mi ?

Bu konular aramızı bozuyor diyorum, yanlış mı diyorum ? En az senin kadar Türk'üm ne demek ya ? Farkında mısın o cümlenin ne gibi bir anlam taşıdığının ?
Al bak, son-goku veya Alperen ile can ciğerdik gitti, bak bozuştuk işte. Demek ki bu tür konular geriyor milleti.

PKK eylemlerine göz yumulmuyor mu ? Nerede çevik kuvvet ben videoda göremedim. Toma, biber gazı, cop, plastik mermi falan da göremiyorum. :) Aramız bozuldu ne demek Gökhan yok öyle bir şey. Dün neysek bugünde oyuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dini görüşüme ters düşen bir şey yok. Türkiye'nin çoğunluğu gibi bende İslam'a inanıyorum. Müslümanım ama din ticareti yapanları hiç sevmem. Okullarda neden din dersleri arttırıldı ? 4+4 gibi saçma sistemler geldi. Bu gidişle 10 yıl sonra ne olacağı belli. Bir sürü şehidin kanı yerde kalacak. AKP hükümeti BDP ve PKK'ya kucak açacak. PKK biter yenisi başlar. Örneğin Eskişehir AKP ile yönetilmiyor ve Avrupa standartlarında bir şehir oldu. Gezi parkı olayları bence daha çok abartılmalıydı. Şu bloğu okumalısın ; Gezi Parkını Anlatan Bir Yazı - Bloglar - Technopat Forum . Otobüs v.s. şeylere zarar verilmiş olabilir ama asıl amacından çıktı... Din veya siyasi görüşleri yüzünden kimse ile aramı bozmam. Her zaman gerçekleri savundum ve savunacağım.

Dini görüşüme ters düşen bir şey yok. Türkiye'nin çoğunluğu gibi bende İslam'a inanıyorum. Müslümanım ama din ticareti yapanları hiç sevmem. Okullarda neden din dersleri arttırıldı ? 4+4 gibi saçma sistemler geldi. Bu gidişle 10 yıl sonra ne olacağı belli. Bir sürü şehidin kanı yerde kalacak. AKP hükümeti BDP ve PKK'ya kucak açacak. PKK biter yenisi başlar. Örneğin Eskişehir AKP ile yönetilmiyor ve Avrupa standartlarında bir şehir oldu. Gezi parkı olayları bence daha çok abartılmalıydı. Şu bloğu okumalısın ; Gezi Parkını Anlatan Bir Yazı - Bloglar - Technopat Forum . Otobüs v.s. şeylere zarar verilmiş olabilir ama asıl amacından çıktı... Din veya siyasi görüşleri yüzünden kimse ile aramı bozmam. Her zaman gerçekleri savundum ve savunacağım.

Eskişehir bundan 10-15 sene önce çöplük gibiydi. Porsuk her gün farklı renk akıyordu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gezi parkı olaylarından önce de katliamlara sessiz kalmıyordu, Gezi Parkı olaylarından sonra da sessiz kalmadı.
Çok abartılı bir karikatür. Şu konuları açıp durmayın, millet birbirine giriyor.

Hangi katliamlara? İşine gelene mi? Gezi parkı olayları esnasında yapılan katliama neden sesszi kaldı?

Gökhan şunu cevaplasana: neden metrobüste insani yardım vakfının ilanları var?

Ülke kendini toparlamaya mı başlamış :) Sabah gazetesi falan mı okuyorsun sen? Cari açık ne alemde? Gezi parkı olayları esnasında alınan 650 milyon dolar borçtan haberin var mı? Al bak devletin kendi sitesinden vereyim linkini:

http://hazine.gov.tr/File/?path=ROO...Basın+Duyurusu/DEI_20130607_(92)_DB_Kredi.pdf

Ha bir de petrol yasası geçti gezi olayları esnasında. Onu da sen bul bakalım ;)

İnsanlar öldürüldü beni konuşturma! Ama sizin için için adamın dini bütünse ne olacak. Öldürsüüüüün. Bu ülkede insan hayatı ne zaman değerli oldu ki. Adam bismillah dedi mi siz hepsini unutursunuz.

Ülkenin itibarı mı? Sen neyin kafasını yaşıyorsun liseli kardeşim? Şu resmi bana bi izah et hele İngilizce biliyorsan:

President Obama Talks With Prime Minister Erdoğan | The White House

PKK yandaşlarının eylemlerine göz falan yumulduğu yok. Nerede bir eylem, çevik kuvvet orada.
Türk bayrağına falan Toma yollandığı yok, orada yasa dışı bir miting var. Eylemi yasa dışı yapan sizler değil, normal insanlar değil. Olaylardan faydalanmak isteyenler var.
Onların arasında açıyorsunuz Türk bayrağını, farkında olmadan. Ortalık karışınca da arada kalıyorsunuz, bana niye su sıkıyorlar diyorsunuz.
Durduk yere su sıkan polisler de var, yok değil.

Bak adam mahkemeden izni kopardı ancak halk oylaması yapalım diyor. O mitinglere katılanlar AKP'yi günahı kadar bile sevmiyor.

Ben bunu soruyorum, ülkeye bu kadar şey katmış bir yönetime neden köstek oluyorsunuz ? Yanlış bir yönü varsa saldırmak yerine, devirmeye çalışmak yerine gösterin.
Ben doğduğumda Türkiye neredeydi şimdi nerede ? Ve 10 yıl sonra nerelere gelecek bunu hesap edin.
Bu olaylar ancak geriletir ülkeyi, piyasalara etkisini görmediniz mi ?

Bu konular aramızı bozuyor diyorum, yanlış mı diyorum ? En az senin kadar Türk'üm ne demek ya ? Farkında mısın o cümlenin ne gibi bir anlam taşıdığının ?
Al bak, son-goku veya Alperen ile can ciğerdik gitti, bak bozuştuk işte. Demek ki bu tür konular geriyor milleti.

Olaylardan faydalanmak isteyenler kimler yav :) Ben bizzat katıldım eyleme. Karım neydi? bana bi söyle hele de bileyim.

Neden seveyim bu partiyi? Bana bi neden göster. Atatürk'e ayyaş dediği için mi? Din sömürüsü yaptığı için mi? Ülkeyi peşkeş çektiği için mi?

Milleti geren bu tür olaylar değil. 5 insanımız öldüğü halde sokağa çıkmayan ama buna karşın Mısır'da katliam olunca konuşan mahluklardır.

Sana tavsiyem elinin altında internet varken araştır. Yandan medyadan takip etme her yeri.

Unutma, bu ükede biz YouTube'un kapatıldığı zamanları gördük.

Bana şu soruların kesin ve net cevabını ver Gökhan. Cidden cevap bekliyorum senden her bir soruya.

-Eli sopalı parti görevlileri şimdi ne yapıyor?
-Palalı adamın tutuklama emri neden kaldırıldı ve bu adam neden özellikle bir kadını tekmeledi?
-Bu partinin kadınlardan alıp veremediği ne?
-Polis neden pasif direniş yapan gezi parkı eylemcilerine doğrudan gaz kapsülü atıp (mermi etkisi yaratıyor) eli sopalılara dokunmadı?
-Taksimin orta yerinde kurulan iftar sofrasının amacı neydi? Ramazan muhafazakar kesimin gösteriş zamanı mı yoksa fakirlere yardım etme ve onları anlama ayı mı?
-Batı ahlaksız diyorlar. Ülkedeki küçük çocuklara tecavüz olayları ne kadar ahlaklı?
-Başbakanın oğlunun öldürdüğü sanatçıya ne oldu?

Yoksa siz hala babanızın tuttuğu takımı tutup babanızın desteklediği partiyi mi destekliyorsunuz?

Lan ülkede tecavüzler tavan yapmış, çocuk gelinler beşe katlanmış, kadın cinayetleri uçmuş, adam ülke iyiye gidiyor diyor :D

Buna dindarlık denmez. Buna dini imanı para olmuş denir. Ülkenin gelişmişliğini sadece para ve kaldırım ile ölçersen insanlığı da Mısır'daki katliamdan bahsetmekle ölçersin tabi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı