Mitsubishi Lancer alınır mı?

Cezam bitti yazabiliyorum.
Boyun 1.90 falansa arkanda oturan adamın 1.65 falan olması lazım anca sığıyor. Bana göre tek sıkıntısı bu. Onun dışında canavar gibi araba. Genelde alanlar spoiler takmadan duramaz. 🤣
Boyum 1.80 ne yakın
Bildiğim kadarıyla iyi bir araç.Ama istersen youtubeden videolarını izleyebilirsin.
Genellikle evo çekilmiş pek ayrıntılı video bulamadım.
Merhaba;

Fiyat performans olarak çok güzel bir arabadır. Lakin yılına göre donanım olarak (güvenlik hariç) eksiklikleri vardır, mesela hız sabitleyici, anahtarsız giriş, dijital klima gibi.

Örnek vermem gerekir ise benim aracım Mitsubishi Attrage ve B sınıfı bir aracı olmasına rağmen bu yukarıda saydığım özellikler ve çok daha fazlası var iken aynı firma C sınıfı aracına nedendir anlamam bu özelliklerin hiçbirisini koymadı. Ayrıca otomatik vites almak istiyorsanız 1.8 motor seçeneğine bakın derim. Çünkü 1.8'ler hem CVT şanzımanlı hemde rockford ses sistemi, hız sabitleyici gibi artıları var. Diğer otomatikler 4 ileri tam otomatik olduğu için hem hantal hemde yakıt yönünde biraz daha fazla yakıyor. Sormak istedikleriniz olursa yardımcı olurum.
1.8ler biraz daha pahalı ilk arabam olacak eski kasa lancer alıp öğrendikten sonra 1.8 alsam daha iyi olur mu? ya da başka model alıp 6ay bir sene sonra geçmek mi mantıklı olur

Cezam bitti yazabiliyorum.

Boyum 1.80 ne yakın

Genellikle evo çekilmiş pek ayrıntılı video bulamadım.

1.8ler biraz daha pahalı ilk arabam olacak eski kasa lancer alıp öğrendikten sonra 1.8 alsam daha iyi olur mu? ya da başka model alıp 6ay bir sene sonra geçmek mi mantıklı olur
Eski kasaların malzeme kalitesini ben daha çok beğeniyorum, alabilirsiniz tabiki oldukça güzel ve konforlu geniş araçtır.

Önermem öncelikle görselliği kenara bıraktığımızda 8 10 yaşında bir araç ve sokakta nadir görebileceğiniz bir araç uzun süre bineceğinizi söylüyorsunuz 5 yıl da siz binseniz 13 15 yaşında bir araç olacak satarken bayağı uğraştırır. yedek parça durumu pahalı bir araç. Renault, Hyundai, Ford, VW gibi markaların araçlarına yönelin bence. vw ve ford haricinde reno ve hyundai yedek parça sıkıntısı çekmezsiniz ucuzdur. satmaya kalkınca bu dört marka kolayca elinizden çıkar.

Önermem öncelikle görselliği kenara bıraktığımızda 8 10 yaşında bir araç ve sokakta nadir görebileceğiniz bir araç uzun süre bineceğinizi söylüyorsunuz 5 yıl da siz binseniz 13 15 yaşında bir araç olacak satarken bayağı uğraştırır. yedek parça durumu pahalı bir araç. Renault, Hyundai, Ford, VW gibi markaların araçlarına yönelin bence. vw ve ford haricinde reno ve hyundai yedek parça sıkıntısı çekmezsiniz ucuzdur. satmaya kalkınca bu dört marka kolayca elinizden çıkar.
Sanırım çok sorun çıkarmayan bir araçmış görmedim nette ya da başka yerde.

Sanırım çok sorun çıkarmayan bir araçmış görmedim nette ya da başka yerde.
japonlarda çok sorun olmaz ama satarken zaten piyasası olmayan 15 yaşındaki bir arabayı satmaya çalışacaksınız satışı zor olur. Onun yerine sedan istiyorsanız Focus jetta (accent blue) civic corolla alırsanız rahat satarsınız.

Tartışmaya girmek istemiyorum ama Mitsubishi, Mazda, Subaru, Suzuki gibi araçları alırken üst model ve donanımlı olarak ucuza alırsınız satarkende ucuza satarsınız. Satışta ise tamamen şans işidir, benim arkadaşım 2005 model Mitsubishi Colt arabasını sabah işe gelip ilana koydu öğle yemeği saatinde noterde satışını verdi. Yani durum şu şekilde eğer alıcı kişi Lanceri, Colt, Attrage gibi bir araba almak istiyorsa ilanda 20-30-50 tane oluyor ve bulunduğu şehire kadar filtre yaptığınızda satılık sayısı azalıyor bu durumda alıcı kişi mecburen o ilanlardan birisini seçip almak zorunda. Ama Clio, Fluence, Polo gibi araçların evet satışı hızlı olabiliyor ama ilanlara girdiğinde 100 tane seçenek oluyor.

Biz 2011 yılında 245bin km'de Colt aldık geçen sene 290bin km'de sattık 2 aydan satıldı. Yani derler ya her malın bir alıcısı vardır. Evet, gerçektende öyle o konuda bence çokta takılmamak lazım.

Gelelim parça fiyatlarına... "Mitsubishi parçaları pahalıdır." Tamamen şehir efsanesi. Girin kendiniz Lancer parçası kaç lira? Focus, Jetta parçası kaç lira bakın. Bu tarz söylemler hayatında hiç Mitsubishi kullanmamış insanların sağdan soldan duydukları ile oluşan bir şey. Ben hiç araştırmadan parçafilosu sitesinden birkaç örnek yazayım mesela kendinizde detaylı bakabilirsiniz.

Lancer 2012 model Devirdaim pompası italyan Graf marka 156 lira
Focus 2012 model Devirdaim pompası italyan Graf marka 245 lira

Lancer 2012 model aks orjinali 4468 lira
Focus 2012 model aks orjinali 5531lira

Lancer 2012 model kaput Cey marka 704 lira
Focus 2012 model kaput Cey marka 814 lira

Lancer 2012 model çamurluk sağ Cey marka 194 lira
Focus 2012 model çamurluk sağ Cey marka 288 lira

Son düzenleme:
Sportback 1.6 motor olanını 2011 yılında 0 KM olarak aldım. Neredeyse 9 senedir biniyorum. 135000 KM oldu.
Parçası pahalı, zor bulunur vs diyenler için bire bir kullanıcı verileri. Fren balataları, baskı balata hala orjinal, hiç değişmedi. Geçen artık yağmurlu havalarda ötmesinden rahatsız olduğum için alternatör kayışını değiştirdim 80TL + 20TL işçilik. Triger kayış değil zincir, öyle bir masraf yok. Geçen bakımda 8. senenin sonunda artık eskimiş olan 2 ön amortisör değiştirdim, işçilik dahil 450TL. Bunun dışında 10000KM bakımları 300-400TL arası değişiyor. 1,5 sene önce 100000KM ağır bakımında bujiler, şanzıman yağı, fren ve direksiyon hidrolikleri, silecekler, filtreler, motor yağı, klima gazı vs ne varsa değişti, işçilikle birlikte 900TL ödemiştim. Sokakta az olması da hoşuma gidiyor. Sağlamlık ve sorunsuzluk hakkında konuşamıyorum çünkü 9 senede herhangi bir arızası yada yolda bırakmışlığı olmadı. İyi bakılmış, bakımları zamanında yapılmış araç bulursan sen de sorunsuz binersin.
Başka sorunuz varsa alayım.

Sportback 1.6 motor olanını 2011 yılında 0 KM olarak aldım. Neredeyse 9 senedir biniyorum. 135000 KM oldu.
Parçası pahalı, zor bulunur vs diyenler için bire bir kullanıcı verileri. Fren balataları, baskı balata hala orjinal, hiç değişmedi. Geçen artık yağmurlu havalarda ötmesinden rahatsız olduğum için alternatör kayışını değiştirdim 80TL + 20TL işçilik. Triger kayış değil zincir, öyle bir masraf yok. Geçen bakımda 8. senenin sonunda artık eskimiş olan 2 ön amortisör değiştirdim, işçilik dahil 450TL. Bunun dışında 10000KM bakımları 300-400TL arası değişiyor. 1,5 sene önce 100000KM ağır bakımında bujiler, şanzıman yağı, fren ve direksiyon hidrolikleri, silecekler, filtreler, motor yağı, klima gazı vs ne varsa değişti, işçilikle birlikte 900TL ödemiştim. Sokakta az olması da hoşuma gidiyor. Sağlamlık ve sorunsuzluk hakkında konuşamıyorum çünkü 9 senede herhangi bir arızası yada yolda bırakmışlığı olmadı. İyi bakılmış, bakımları zamanında yapılmış araç bulursan sen de sorunsuz binersin.
Başka sorunuz varsa alayım.
Daha önce ailede araba olmadığından temiz olup olmadığını fiyatına değer olup olmadığını nerden anlarım acemi sayılırım araştırma yapıyorum.

Geri
Yukarı