MIUI neden çok kötü?

İlk çıktığı zamanlarda Redmi Note 8 almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam MIUI11 vardı o zamanlar ve hiçbir sorun yaşamıyordum. MIUI12 güncellemesinden sonra telefondan video fotoğraf bile çekememeye başlamıştım. Uygulamalar sürekli çöküyordu. Telefonu satma kararı aldım ve uzun bir süre Samsung Galaxy Grand Prime+ kullandım ve Note 8'de de kullanmış olduğum uygulamalar, bu eski telefonda daha optimize çalışıyordu tek sıkıntım bataryasıydı. Şu anda elimde Redmi Note 11 Pro var yine aynı şekilde kamera noktasında sorun yaşıyorum onun dışında bazen sistem uygulamalarında reklam çıkıyor ama ayarlardan basit bir DNS ayarı yapıp reklamların önüne geçebiliyorsunuz.

Aldığım dönemde nedense herkes Redmi Note 9 Pro niye aldın sayfayı kaydırırken bile dakikalarca kilitleniyor hayırlı olsun parayı çöpe attın vs. Diyorlardı. 2.5 yıldır yağ gibi akıyor telefon 😂 aynı model olup çoğu 9 Pro kullanıcısından biraz daha yüksek AnTuTu puanı alıyor.

Hocam siz yağ gibi akan telefon ne bilmiyorsunuz galiba.

Aldığım dönemde nedense herkes Redmi Note 9 Pro niye aldın sayfayı kaydırırken bile dakikalarca kitleniyor hayırlı olsun parayı çöpe attın vs vs diyorlardı. 2.5 Yıldır yağ gibi akıyor telefon 😂 Aynı model olup çoğu 9 Pro kullanıcısından biraz daha yüksek Antutu puanı alıyor.
İyi f/p bir telefon almışız hocam 😃 . Tek şikayetim kamera ve ekran parlaklığı.

İlk çıktığı zamanlarda Redmi Note 8 almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam MIUI11 vardı o zamanlar ve hiçbir sorun yaşamıyordum. MIUI12 güncellemesinden sonra telefondan video fotoğraf bile çekememeye başlamıştım. Uygulamalar sürekli çöküyordu. Telefonu satma kararı aldım ve uzun bir süre Samsung Galaxy Grand Prime+ kullandım ve Note 8'de de kullanmış olduğum uygulamalar, bu eski telefonda daha optimize çalışıyordu tek sıkıntım bataryasıydı. Şu anda elimde Redmi Note 11 Pro var yine aynı şekilde kamera noktasında sorun yaşıyorum onun dışında bazen sistem uygulamalarında reklam çıkıyor ama ayarlardan basit bir DNS ayarı yapıp reklamların önüne geçebiliyorsunuz.
Bir arkadaşımda note 8 vardı 3 sene önce, arayüzde kasıyordu telefon. Sıkıntılı bir seriydi sanırım.

Hocam siz yağ gibi akan telefon ne bilmiyorsunuz galiba.

120 Hz 8 Gen 2'li cihazları biliyorum emin ol. Note9 Pro'nun 720G ve 60 Hz ile verebileceği en iyi performansı veriyor. Animasyonlar smooth, herhangi bir tekleme yok. Kutudan çıktığı gibi hızlı dedim mi inanmıyorlar. Özellikle samsungcular. Kendi telefonları gibi yavaşlıyor sanıyor gösteriyorum bir daha konuyu devam ettirmiyorlar.

İyi f/p bir telefon almışız hocam 😃 . Tek şikayetim kamera ve ekran parlaklığı.

Bir arkadaşımda note 8 vardı 3 sene önce, arayüzde kasıyordu telefon. Sıkıntılı bir seriydi sanırım.

Ana kamera ve Bokeh kamera fotoğraf çekiminde herhangi bir problemim yokta. Ekran parlaklığı konusunda evet güneş altında LCD olduğu için zayıf kalıyor. Amoled şart bu konuda.

Bug var be reis ne yazık ki. Note 9 ailesinin kamera yazılımının içinden geçtiler MIUI 13 ile birlikte. MIUI 14 ile düzeltmediler. Sorunun çözümünü buldum ama ben Kamera uygulaması APK ile güncellenince düzeliyor. Hata ise Ağır çekim 720P960 FPS formatında görüntü feci derecede pikselleşerek patlıyor. MIUI 13 ile aşırı hızlı boşalan pil sorunu gelmişti bir de, neyse ki MIUI 14 ile giderdiler.

Hocam 14 çıktı mı bana hala gelmedi:D

Hocam kamerada ne yaptılar anlamadım bulanık bulanık çekiyor artık Custom ROM'da sorun yok ama.

Video yükleme yokmuş burada youtubeye üşendim. Fotoğrafta anlamışsınızdır belki. Hareket ettikçe görüntü fotoğraftaki gibi video da renkler patlıyor. Pikselleşmeler meydana geliyor. Yüklü olan Kamera sürümü hatalı kısaca. APK ile güncelleyince düzeliyor.

1683579597287.png

Video yükleme yokmuş burada YouTube'a üşendim. Fotoğrafta anlamışsınızdır belki. Hareket ettikçe görüntü fotoğraftaki gibi video da renkler patlıyor. Pikselleşmeler meydana geliyor. Yüklü olan kamera sürümü hatalı kısaca. APK ile güncelleyince düzeliyor.

Eki Görüntüle 1772040

Hocam bendeki sorun böyle değil net çekmiyor böyle bunu ilk kez görüyorum.

Hocam 14 çıktı mı bana hala gelmedi:D

Ooo çıkmaz mı😁 Ben uzun zamandır kullanıyorum hele Mi Pilot sürecindeyken 9 Pro Global MIUI 14 kullandım. Türkiye sürüm çıkınca da 9 Pro Turkey MIUI 14 geçiş yaptım. MIUI 13'ten sonra ilaç gibi geldi. MIUI 11, 12, 12.5, 13, 14 bu sürümler de en kötü çalışan MIUI 13'tü gerek pil boşalması olsun, gerek animasyonlarda smoothluğun kaybolması. Ben dedim eyvah ekmeği erken yiyiyor galiba benim telefon. Meğersem MIUI 13 kaynaklıymış.

Hocam bendeki sorun böyle değil net çekmiyor böyle bunu ilk kez görüyorum.

1080p 60 FPS net çekmiyor bende de evet. 4K 30 FPS çekiyorum bende bu yüzden. Redmilerin video kamerası çok kötü. Amiral gemilerinin ki en azından çok daha kaliteli çekiyor bizim redmilere göre. Sonraki model olarak ben Redmi'den uzağım artık.

Ooo çıkmaz mı😁 Ben uzun zamandır kullanıyorum hele Mi Pilot sürecindeyken 9 Pro Global MIUI 14 kullandım. Türkiye sürüm çıkınca da 9 Pro Turkey MIUI 14 geçiş yaptım. MIUI 13'ten sonra ilaç gibi geldi. MIUI 11, 12, 12.5, 13, 14 bu sürümler de en kötü çalışan MIUI 13'tü gerek pil boşalması olsun, gerek animasyonlarda smoothluğun kaybolması. Ben dedim eyvah ekmeği erken yiyor galiba benim telefon. meğerse MIUI 13 kaynaklıymış.

Anlaşılan bana güncelleme uzun bir süre gelmeyecek gibi duruyor.

Geri
Yukarı