Miyop için sülük tedavisi işe yarıyor mu?

Göz hastalıkları bir çok etkenin tek veya birleştiği sorunlara yol açabiliyor. Nereden kaynaklı olduğu çoğu zaman belirlenmiyor. Sülük tedavisi kan veya kas vb. sinirler ile ilgili ise kısa süreli tedavisi olabilir ancak tekraryalabilir. Onaylı merkezlerde yaptırabilirsiniz zararı olmayacaktır.

Dediğim gibi bir çok sebebe bağllı olabilir bunu Göz hastalıkları uzmanı belirler. Sadece etkenleri azaltmak için kan şekerinizi, A, B, D vitamini değerlerinizi ve sodyum değerlerini kontrol altında tutmaya çalışın. Ek olarak tansiyonunuzu ve nabzınızı dengeli tutarsanız başlangıç aşamasındaysanız dengeleyecektir ve tedavinize katkı sağlayacaktır.

Göz hastalıkları birçok etkenin tek veya birleştiği sorunlara yol açabiliyor. Nereden kaynaklı olduğu çoğu zaman belirlenmiyor. Sülük tedavisi kan veya kas vb. sinirler ile ilgili ise kısa süreli tedavisi olabilir ancak tekraryalabilir. Onaylı merkezlerde yaptırabilirsiniz zararı olmayacaktır.

Dediğim gibi birçok sebebe bağllı olabilir bunu Göz hastalıkları uzmanı belirler. Sadece etkenleri azaltmak için kan şekerinizi, A, B, D vitamini değerlerinizi ve sodyum değerlerini kontrol altında tutmaya çalışın. Ek olarak tansiyonunuzu ve nabzınızı dengeli tutarsanız başlangıç aşamasındaysanız dengeleyecektir ve tedavinize katkı sağlayacaktır.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ancak belirttiğim gibi KHO'ya hazırlanıyorum bundan dolayı göz ameliyatı olamıyorum ondan dolayı alternatif arıyorum 😢

Yani bunu meslek olarak sadece bakmayın sağlığınız için ne gerekiyorsa yapın. Gecikmiş olan girişimler başarıızlıklarla sonuçlanmadan erken yaşta önlemi alın. Durumunuzu doktora bildirip KHO için olumsuz durum oluşturmayacak giirşimsel tedaviler varsa onları önerecektir size yok ise bile sağlığınız daha önemli onu düşünün. Geçmiş olsun szin kararınız yinede.

Ne yazık ki sülük sadece kanınızı emer. Miyop sebebi ise bambaşkadır ve işe yaramaz. Ne yazık ki muhtemelen KHO sağlık taramasında eleneceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı