Miyop muyum?

Bende bu sene okul başlayınca gözümün bozulduğunu fark ettim, gözümü kısınca veya yanlardan çekince çok daha net görüyorum. Gözlük takmak istemiyorum bozuk gözle idare edebilirim ama böyle idare edersem gittikçe daha çok bozulur mu?
Evet daha çok bozuluyor siz görmeye zorladıkça. Gerçi gözlük kullanınca da numara ilerliyor. Ben bu işin içinden çıkamadım.

En yakın zamanda göz doktoruna muayene olun. Gözlük takanları dışlamak diye bir şey ben hayatımda hiç duymadım. Dışlamak şurada dursun artık gözlük takanlara şaka yapan insan sayısı bile çok çok az, en son anaokulunda falan herhâlde dört göz diye dalga geçiyorlardı. Yani bu şekilde düşünmeyin. Eğer ısrarla o şekilde hissederseniz alternatif çözüm olarak lens kullanırsınız bu sorun çözülür. Bunu ailenle paylaşmak korkulacak bir konu değil sonuçta kimse isteyerek gözlerini bozmuyor. Ayrıca unutmayın göz çok çok önemli ve doktora gitmekte geç kalınmaması gereken bir organ.

Ben direk doktora gitmeyeceğim gerek yok gibi böyle devam edeceğim bakalım ne olacak.
Hocam kendinize şu soruyu sorun imkanınız varken bir videoyu 480p kalitede mi izlersiniz 4k kalitede mi? Tabi ki sizin kararınız ama en azından miyop mu olduğunuzu ya da altta yatan farklı bir hastalık mı olduğunu öğrenmeniz daha mantıklı olmaz mı?

Yaklaşık 9 senedir gözlük kullanıyorum. Bir kez bile dışlanmadım hocam, eğer arkadaşlarınız geri zekalı tiplerden değilse dışlanmazsınız.

Arkadaşım yok lise 2'yim eskiden 2 arkadaşım var ve okulda 1-2 normal arkadaşım. Yok abi ne bileyim ekstra bir aleyke gezmek ağlayasım geliyor.
2. sıradan göremiyorsan numaran büyüktür bayağı ben arkalarda oturuyorum gene de görüyorum biraz bulanıkta olsa seçebiliyorum 1.25 miyop var. Arada takıyorum gözlüğü genelde gözlüksüz geziyorum.

Babam ortaokuldan beri takıyor 0.75 1.50 muş genetik muhtemelen de yani bende niye bu kadar büyük numaralar?

Hocam kendinize şu soruyu sorun imkanınız varken bir videoyu 480p kalitede mi izlersiniz 4k kalitede mi? Tabi ki sizin kararınız ama en azından miyop mu olduğunuzu ya da altta yatan farklı bir hastalık mı olduğunu öğrenmeniz daha mantıklı olmaz mı?
Öğrenmek güzel olur ama sonra annem bilecek bozuk olduğunu sürekli gözlük de gözlük diye baskı yapacak gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı