Miyopluk ciddi göz sorunlarına yol açar mı?

Daha fazla  
Ben 8 yaşından beri gözlük kullanıyorum şu an 16 yaşındayım. En son 1 veya 1.5 yıl önce gözlük değiştirmiştim o zaman 4.75 ve 5.25'di. Bugün de gittim 1.75 ve 1.50 artmış gözlerimin numarası, teknolojik aletlere fazla bakıyorum gözlük takmak benim için çok sorun değil ama bu ileride ciddi göz sorunlarına yol açar mı?

Ben 8 yaşından beri gözlük kullanıyorum şu an 16 yaşındayım. En son 1 veya 1.5 yıl önce gözlük değiştirmiştim o zaman 4.75 ve 5.25'di. Bugün de gittim 1.75 ve 1.50 artmış gözlerimin numarası, teknolojik aletlere fazla bakıyorum gözlük takmak benim için çok sorun değil ama bu ileride ciddi göz sorunlarına yol açar mı?

Bende miyopum genden gelen bir şey benimkisi muhtemelen seninkiside öyle yani beni şu an askere gidemem 16 miyopum 30 zaten bir şey göremiyorsun diye biliyorum yani açabilir evet.

Belirli bir yaştan sonra duruyor. Benimki sizin kadar ileri değil ama çok şükür son 3-4 yıldır ilerlemesi durdu. 1 ay önce kontrole gittiğimde "ameliyat için iyi bir adaysın, gel yapalım" falan dedi doktor. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ilerde durunca bu seçeneği düşünebilirsiniz.

Sıklığı nedir, olma ihtimali nedir bilmiyorum ama "retina dekolmanı" adlı bir göz hastalığı var. Retina tabakasından bir bölüm yırtılıp ayrılıyor. Bu hastalığın risk faktörlerinde ilk sırada "Yüksek numaralı miyopi" geliyor. Umarım hiçbirimizde olmaz. Şuradan ayrıntılarını okuyabilirsiniz:

Belirli bir yaştan sonra duruyor. Benimki sizin kadar ileri değil ama çok şükür son 3-4 yıldır ilerlemesi durdu. 1 ay önce kontrole gittiğimde "ameliyat için iyi bir adaysın, gel yapalım" falan dedi doktor. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ilerde durunca bu seçeneği düşünebilirsiniz.

Bir de sıklığı nedir, olma ihtimali nedir bilmiyorum ama "retina dekolmanı" adlı bir göz hastalığı var. Retina tabakasından bir bölüm yırtılıp ayrılıyor. Bu hastalığın risk faktörlerinde ilk sırada "Yüksek numaralı miyopi" geliyor. Umarım hiçbirimizde olmaz. Şuradan ayrıntılarını okuyabilirsiniz:
Hocam benim gözlerim 3.75 civarında durdu ben ondan sonra ameliyat oldum. Bende hem astigmat hem miyop vardı. Sizinki hazır fırsat durmuşken olmanızı tavsiye ederim. Hocam her konuda her şeyin riski vardır fakat o hastalığa yakalanacağınızı düşünmüyorum. Batıgöz hastanesini tavsiye ederim.

Hocam benim gözlerim 3.75 civarında durdu ben ondan sonra ameliyat oldum. Bende hem astigmat hem miyop vardı. Sizinki hazır fırsat durmuşken olmanızı tavsiye ederim. Hocam her konuda her şeyin riski vardır fakat o hastalığa yakalanacağınızı düşünmüyorum. Batıgöz hastanesini tavsiye ederim.
Fiyat nedir hocam? Mahsuru yoksa.

Teşekkürler hocam, size de geçmiş olsun bu arada. Aslında ben de düşünüyordum, Youtube'dan şu videoyu izledikten sonra çok korkmaya başladım. Belki ilerde yeni bir teknoloji çıkar onunla oluruz artık diyorum :D

Geri
Yukarı