Miyopluk ciddi göz sorunlarına yol açar mı?

Belirli bir yaştan sonra duruyor. Benimki sizin kadar ileri değil ama çok şükür son 3-4 yıldır ilerlemesi durdu. 1 ay önce kontrole gittiğimde "ameliyat için iyi bir adaysın, gel yapalım" falan dedi doktor. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ilerde durunca bu seçeneği düşünebilirsiniz.

Sıklığı nedir, olma ihtimali nedir bilmiyorum ama "retina dekolmanı" adlı bir göz hastalığı var. Retina tabakasından bir bölüm yırtılıp ayrılıyor. Bu hastalığın risk faktörlerinde ilk sırada "Yüksek numaralı miyopi" geliyor. Umarım hiçbirimizde olmaz. Şuradan ayrıntılarını okuyabilirsiniz:
İnşallah hiçbirimizde olmaz dediğiniz gibi.
Teşekkürler hocam, size de geçmiş olsun bu arada. Aslında ben de düşünüyordum, YouTube'dan şu videoyu izledikten sonra çok korkmaya başladım. Belki ileride yeni bir teknoloji çıkar onunla oluruz artık diyorum :D

Hocam çoğu kişi diyor ki bayağı başarılı geçti gözümdeki sorunlar gitti ama bazıları da diyor ki yaptırdığıma pişmanım gözüm daha kötü oldu ne yapacağız acaba?

Son düzenleme:
İnşallah hiçbirimizde olmaz dediğiniz gibi.

Hocam çoğu kişi diyor ki bayağı başarılı geçti gözümdeki sorunlar gitti ama bazıları da diyor ki yaptırdığıma pişmanım gözüm daha kötü oldu ne yapacağız acaba?
İnan ben de kararsızım hocam. O video da iyice tuzu biberi oldu. Bir de ameliyatın videosunu koymuş öff.

İnan ben de kararsızım hocam. O video da iyice tuzu biberi oldu. Bir de ameliyatın videosunu koymuş öff.
Hocam masaya yatıyorsun talimatları dinliyorsun ve kalkıyorsun o kadar basit ameliyat. Ameliyat sonrası daha kötü oldu gibi bir sözü hayatımda duymadım olsa bile milyonda birdir. Fakat risk almayı sevmiyorsanız olmazsınız. Elini yanlışlıkla kesip, mikrop kapıp elini kaybetme riskin şu ameliyatın riskinden daha yüksek.

Hocam benim gözlerim 3.75 civarında durdu ben ondan sonra ameliyat oldum. Bende hem astigmat hem miyop vardı. Sizinki hazır fırsat durmuşken olmanızı tavsiye ederim. Hocam her konuda her şeyin riski vardır fakat o hastalığa yakalanacağınızı düşünmüyorum. Batıgöz hastanesini tavsiye ederim.
Ameliyat sadece miyop icin degil mi? Astigmatta duzeliyor mu?

Bence yaptıracaksak önerilen ve güvenli bir yerde yaptırmak lazım ama yine de insanın içinde bir korku oluyor.
Katılıyorum. Şu an küçük bir şehirde yaşıyorum ve buradaki özel hastanelerde yaptırmayı düşünmüyorum. Teyzem katarakt ameliyatı oldu mikrop kaptı. Araştırıp iyi yerde yaptırmak lazım, bakalım ilerde inşallah.

Hocam masaya yatıyorsun talimatları dinliyorsun ve kalkıyorsun o kadar basit ameliyat. Ameliyat sonrası daha kötü oldu gibi bir sözü hayatımda duymadım olsa bile milyonda birdir. Fakat risk almayı sevmiyorsanız olmazsınız. Elini yanlışlıkla kesip, mikrop kapıp elini kaybetme riskin şu ameliyatın riskinden daha yüksek.
Teşekkürler hocam. Bu sağlık işlerinde işim hiç rast gitmez, ondan dolayı da endişeleniyorum. Gözlüklerden kurtulmak her zaman aklımın bir köşesinde. Uzun bir süre lens kullandım, bir süre sonra eeeeehh yeter be diyip gözlüğe geri döndüm. Astigmatın da beraberinde tedavi olması güzelmiş gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı