ML140 Pro fan nasıl bağlanır?

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba kasama ek olarak RGB'li fan aldım ML140 Pro fanın 2 tane bağlantı kablosu çıktı biri PWM diğeri RGB kablo bu kabloları nereye takmam gerekiyor.
Kasada fan kontrolcü var. Yapmak istediğim fanı iCUE uygulamasından hem hızını hem RGB renklerini ayarlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fanları kit olarak aldıysan kendi RGB kontrolcüsü çıkıyor kutunun içerisinden. Her fanın iki tane kablosu var, birisi fanın dönmesi için gereken güç kablosu, diğeri de kontrolcüye takman gereken RGB kablosu.
RGB kablosunu bu hub'a takıyorsun.
1607676790702.png

Fanların dönmesi için takman gereken güç kablosunu anakartındaki SYS_FAN/CHA_FAN girişlerinden birine tak. Kontrolcüye takıp fan hızlarını da iCUE'den değiştirmek istiyorsan Commander Pro alman gerekiyor. Üzerinde fan girişi bulunan başka kontrolcü bilmiyorum ben, en azından kutu içeriğinde çıkan kontrolcüde fan güç girişi yok.

Kontrolcüye takıp fan hızlarını da iCUE'dan değiştirmek istiyorsan Commander Pro alman gerekiyor.
Resimdeki çoklayıcının anakart bağlantısı USB 2.0 portuna yapılıp iCUE kontrolü sağlanmıyor muydu? Biraz uzak kaldım bu işlerden, yanlış mı hatırlıyorum acaba? :D

Resimdeki çoklayıcının anakart bağlantısı USB 2.0 portuna yapılıp iCUE kontrolü sağlanmıyor muydu? Biraz uzak kaldım bu işlerden, yanlış mı hatırlıyorum acaba? :D
Öyle aslında da uzun uzadıya anlatmak istemedim :D.
"E bunu nereye takacağım?" diye bir soru gelmez umarım :D.

Eğer fanları kit olarak aldıysan kendi RGB kontrolcüsü çıkıyor kutunun içerisinden. Her fanın iki tane kablosu var, birisi fanın dönmesi için gereken güç kablosu, diğeri de kontrolcüye takman gereken RGB kablosu.
RGB kablosunu bu hub'a takıyorsun.
Eki Görüntüle 774845

Fanların dönmesi için takman gereken güç kablosunu anakartındaki SYS_FAN/CHA_FAN girişlerinden birine tak. Kontrolcüye takıp fan hızlarını da iCUE'den değiştirmek istiyorsan Commander Pro alman gerekiyor. Üzerinde fan girişi bulunan başka kontrolcü bilmiyorum ben, en azından kutu içeriğinde çıkan kontrolcüde fan güç girişi yok.
Tek fan aldım controller çıkmadı PWM ve RGB kablo var fanda PWM kabloyu controllere RGB yi beyaz adreslenebilir RGB girişine taksam ne olur. Amacım İCUE üzerinden kontrol sağlamak
PWM fanı anakarttaki CHA_FAN veya SYS_FAN girişine takın. RGB kablosunuda kontrolcüye takın. Fanın hızını BIOS'dan ayarlayabilirsiniz.

PWM kablosunu kontrolcüye RGB'yi anakarttaki beyaz pinlere taksam ne olur anakart B550-E.

PWM kablosunu kontrolcüye, RGB'yi anakarttaki beyaz pinlere taksam ne olur?
Takamazsınız ki, bağlantılar farklı. Şimdiki kasanızın modeli nedir? Kontrolcü olduğundan bahsetmişsiniz. Corsair ise yırttınız.

Tek olarak aldıysan kötü olmuş. Ayrı olarak kontrolcü alman gerekiyor iCUE ile kontrol edebilmek için, şu an direkt anakartına da takamazsın çünkü o konnektör girişi senin anakartında yok. MSI'ın JCORSAIR girişi olan bir anakarta sahip olsaydın sorun olmazdı, iCUE olmadan Mystic Light'tan kontrol edebilirdin.

Şu an sadece PWM kablosunu anakartına takıp en azından fanın dönmesini sağlayabilirsin, ışıkları kontrolcü alana kadar unut. Anakartındaki ARGB girişine takmayı deneme bu arada, Allah muhafaza :).

Takamazsınız ki, bağlantılar farklı. Şimdiki kasanızın modeli nedir? Kontrolcü olduğundan bahsetmişsiniz. Corsair ise yırttınız.
P600S
PH-EC600PSTG.jpg

Tek olarak aldıysan kötü olmuş. Ayrı olarak kontrolcü alman gerekiyor iCUE ile kontrol edebilmek için, şu an direkt anakartına da takamazsın çünkü o konnektör girişi senin anakartında yok. MSI'ın jcorsaır girişi olan bir anakarta sahip olsaydın sorun olmazdı, iCUE olmadan Mystic Light'tan kontrol edebilirdin.

Şu an sadece PWM kablosunu anakartına takıp en azından fanın dönmesini sağlayabilirsin, ışıkları kontrolcü alana kadar unut. Anakartındaki ARGB girişine takmayı deneme bu arada, Allah muhafaza :).

PWM kablosunu anakarta mı bağlamam gerekiyor kasamda Controller var ona taksam ne olur egzoz fanı olarak kullanacağım fanı zaten kontrol etmesem de olur ama RGB'yi kontrol etmek istiyorum. B550-E anakartında hem 3 pinli adreslenebilir RGB girişi hem de normal 4 pinli RGB girişi var nereye takmam lazm.

Olmadı :/ Kasa muhteşem bir kasa fakat Corsair fanlar için RGB bağlantısı sunmuyor. Ya RGB'siz kullanacaksınız ya da @crazyreign'ın dediği gibi bir çoklayıcı/kontrolcü alacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı