ML140 Pro fan nasıl bağlanır?

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba kasama ek olarak RGB'li fan aldım ML140 Pro fanın 2 tane bağlantı kablosu çıktı biri PWM diğeri RGB kablo bu kabloları nereye takmam gerekiyor.
Kasada fan kontrolcü var. Yapmak istediğim fanı iCUE uygulamasından hem hızını hem RGB renklerini ayarlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@vKai PWM kablosunu eğer kasanda fan kontrolcüsü vs. bir şey varsa ona takabilirsin yine, sorun olmaz. RGB'yi kontrol edemezsin, en azından ML140 RGB PRO fanların ışıklarını kontrol edemezsin.
Ya fanları iade et/etmeye çalış, ya da kontrolcü al :D.

Olmadı :/ kasa muhteşem bir kasa fakat Corsair fanlar için RGB bağlantısı sunmuyor. Ya RGB'siz kullanacaksınız ya da @crazyreign'ın dediği gibi bir çoklayıcı/kontrolcü alacaksınız.

Corsair fan controllera 800TL vermekten SE 2'li ML140 Pro fan daha alsam içinde Controller çıkıyor 3 fanıda hem RPM hem RGB kontrol edebilir miyim.
@vKai PWM kablosunu eğer kasanda fan kontrolcüsü vs. bir şey varsa ona takabilirsin yine, sorun olmaz. RGB'yi kontrol edemezsin, en azından ML140 RGB Pro fanların ışıklarını kontrol edemezsin.
Ya fanları iade et/etmeye çalış, ya da kontrolcü al :D.

Kasa içindeki controllera taksam RPG kontrolünü BIOS'dan yapabileceğim değil mi gene iCUE işi yalan oluyor.

Kasa içerisindeki kontrolcüye de takamazsın RGB kablosunu ML140 RGB PRO fanların, direkt farklı konnektör diyorum sana :D.
Onun için direkt kontrolcü alman gerekiyor. Kit olarak satılıyordu onlar, neden kit olarak almadın ki? :D Kit olanların içerisinde kontrolcü de çıkıyordu.

Edebilirsiniz, daha da mantıklı olur. Fanın hızını zaten anakarttan kontrol edeceksiniz, çoklayıcıyla alakası yok. Hatta bahsettiğiniz kitte hem çoklayıcı hem de Lighting Node Pro var. O kit daha iyi olur yani.

Kasa içerisindeki kontrolcüye de takamazsın RGB kablosunu ML140 RGB Pro fanların, direkt farklı konnektör diyorum sana :D.
Onun için direkt kontrolcü alman gerekiyor. Kit olarak satılıyordu onlar, neden kit olarak almadın ki? :D kit olanların içerisinde kontrolcü de çıkıyordu.

Tek egoz fanına almak istedim ön fanlar RGB'siz.

Edebilirsiniz, daha da mantıklı olur. Fanın hızını zaten anakarttan kontrol edeceksiniz, çoklayıcıyla alakası yok. Hatta bahsettiğiniz kitte hem çoklayıcı hem de lighting Node Pro var. O kit daha iyi olur yani.

Bu 2'li ML140 fanlarında Controller çıkıyor ama lighting Node Pro'da 2 giriş var yine 1 tanesinin RGB'sini kontrol edemeyeceğim değil mi?

Hayır. Lighting Node Pro'nun olayı, önceki sayfada atılan altılı çoklayıcıyı çoklamak. Bir de sanırım anakarta bağlantı konusunda bir kolaylığı vardı. Yani o kitle toplam 12 fanı kontrol edebilirsiniz.

Tek egoz fanına almak istedim ön fanlar RGB'siz.
Üzücü!
Bu 2'li ML140 fanlarında Controller çıkıyor ama lighting Node Pro'da 2 giriş var yine 1 tanesinin RGB'sini kontrol edemeyeceğim değil mi?
Yok, kontrolcüde olan girişe hub takıyorsun fotoğrafı üstte var.
Hub'ın da 6 tane Corsair RGB girişi var, yani yeterli olur. Ancak dediğim gibi iade etsen/etmeye çalışsan daha iyi olur senin için.

Üzücü!

Yok, kontrolcüde olan girişe Hub takıyorsun fotoğrafı üstte var.
Hub'ın da 6 tane Corsair RGB girişi var, yani yeterli olur. Ancak dediğim gibi iade etsen/etmeye çalışsan daha iyi olur senin için.

Anlamadım yine ben :D bu fotoğrafını attığın alet ile hem RPM hem RGB kontrolü yapılıyorsa bu 2 LED bağlanan zınbırtı ne.

Görseldeki alet hub, o hub da Lightning Node'a takılıyor. 1 Lightning Node girişine 6 tane Corsair RGB kablosu takıyorsun yani kısaca.
Hız kontrolü yapamıyorsun, Lightning Node Core veya Lightning Node Pro'da kasa fanının dönmesi için gereken kabloyu takma yeri yok, sadece Commander Pro'da var o.

Görseldeki alet Hub, o Hub'da lightning Node'a takılıyor. 1 lightning Node girişine 6 tane Corsair RGB kablosu takıyorsun yani kısaca.
Hız kontrolü yapamıyorsun, lightning Node Core veya lightning Node Pro'da kasa fanının dönmesi için gereken kabloyu takma yeri yok, sadece commander Pro'da var o.

Tek RGB kontrolü için bu kadar masrafa girmek saçma geldi anakartta auro desteği var hiçbir şekilde ona uyduramaz mıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı