ML140 Pro fan nasıl bağlanır?

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba kasama ek olarak RGB'li fan aldım ML140 Pro fanın 2 tane bağlantı kablosu çıktı biri PWM diğeri RGB kablo bu kabloları nereye takmam gerekiyor.
Kasada fan kontrolcü var. Yapmak istediğim fanı iCUE uygulamasından hem hızını hem RGB renklerini ayarlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Question concerning Corsair's Lightning node pro - The Corsair User Forums
Resimdeki gibi tamam şimdi oturdu kafamda
Kafamda deli sorular var. Kasamın arkasındaki egzoz fanını öne taktım önde 3 fan oldu arkayada ML140 almıştım şimdi 2'li ML140 alsam önde 2 tane RGB 1 tane normal kalacak sinirim bozulucak.

Başkan son olarak bir şey daha sormak istiyorum QP de tek başına Hub satılıyor.
Bunu alsam ligthnin Node Pro olmadan kullanbilir miyim?

Şöyle bir şey var aslında, zamanında yazılımını da eklemiştim. Kafanızı karıştıracak olursa hemen çıkın videodan, çünkü kavraması biraz zor bir arkadaş :D

Bu yazılımla Corsair ve ASUS cihazları senkronize eden bir sürü kişi var. Deneyebilirsiniz diyeceğim fakat denemek için o ikili kiti almanız lazım. Alır denerim, olmazsa iadesiyle uğraşırım derseniz siz bilirsiniz.

Şöyle bir şey var aslında, zamanında yazılımını da eklemiştim. Kafanızı karıştıracak olursa hemen çıkın videodan, çünkü kavraması biraz zor bir arkadaş :D.

Bu yazılımla Corsair ve ASUS cihazları senkronize eden bir sürü kişi var. Deneyebilirsiniz diyeceğim fakat denemek için o ikili kiti almanız lazım. Alır denerim, olmazsa iadesiyle uğraşırım derseniz siz bilirsiniz.

Tek başına Hub'u kullanabiliyorsam Hub'u alırım ileride fan değiştire değiştire hepsini ML140 yaparım. Ya da 2'li set alıp önde 1 tane RGB'siz koyup ağlarım.

Bu altılı hub'ı tek başına kullanamıyorsunuz, Lighting Node Pro bunun için yapılmış zaten. Yanlış anlamadıysam şu an elinizde bir ML140 Pro var, ikili kiti almayı düşündünüz. Böyle yaparsanız ikili kitten gelen hub ve Node Pro ile bahsettiğim yazılımı kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Bu altılı Hub'ı tek başına kullanamıyorsunuz, lighting Node Pro bunun için yapılmış zaten. Yanlış anlamadıysam şu an elinizde bir ML140 Pro var, ikili kiti almayı düşündünüz. Böyle yaparsanız ikili kitten gelen Hub ve Node Pro ile bahsettiğim yazılımı kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Açıkcası RPM kontrol etmek umrumda değil kasa fanı olduğu için olsa iyi olurdu tabii şu anda 1 tane ML140 var bunun RGB kontrolünü yapmak için 2 tane daha fan almak mantıklı gelmiyor aşırı saçma yapmışlar.

Son düzenleme:
Öyle. Zaten normalde tekli satılan fanlar, zaten elinde önceden kit olarak alınan fanlara ekleme yapmak isteyenler için satılıyor. Normalde kit şeklinde alınmasını öneriyorum bu fanların.

Öyle. Zaten normalde tekli satılan fanlar, zaten elinde önceden kit olarak alınan fanlara ekleme yapmak isteyenler için satılıyor. Normalde kit şeklinde alınmasını öneriyorum bu fanların.

Egzoz fanı olarak RGB fan alayım dedim elimde patladı as:D şimdi 2'li kit alırsam öne takacağım ama önde 3 fan var 1 tanesi RGB'siz sırıtıcak diye korkuyorum.
Peki bu kasadaki adreslenebilir ve RGB beyaz pin girişleri ne için. AURA Addressable Gen2 header ve AURA RGB header yazıyor kitapçıkta

Kasadaki mi, anakarttaki mi? Anakarttakiler aydınlatmalı fan/şerit bağlantısı için, sadece Corsair'ınkiler için değil. Standart bir RGB veya ARGB pinli fan alıp takabilirsiniz yine.

Kasadaki mi, anakarttaki mi? Anakarttakiler aydınlatmalı fan/şerit bağlantısı için, sadece Corsair'ınkiler için değil. Standart bir RGB veya ARGB pinli fan alıp takabilirsiniz yine.
Anakartta 11 ve 12
b1293e5c-76e2-489f-8714-cabfd3a18378.jpg

Aslında Kasadaki controlleri direk CPU_OPT ye taksam CPU soğutucusu ne kadar RPM arttırısa bu kasa fanlarıda okadar hızlanır mantıklı mı?

Geri
Yukarı