ML240LV2 sıvı soğutma fan hızı ayarları

Stres testi adi ustunde, 63 derece de iyi.

Hayır onu demiyorum stres testi işlemci yi %100 de kullanıyor sıcaklık 63 derece
Oyuna girerken de 68 oluyor anlamadığım şu neden stres testinde sıcaklık daha az.

@Sir Benjamin

Son düzenleme:
Fan profili stres testinde daha agresif olur cunku, yapilan stres testine gore de degisir. Mesela Ryzen Master'inki, iyi bir stres testi sayilmaz pek.

AIDA64 CPU + FPU + cache ise zorlayici degil pek, sadece FPU daha cok zorluyor.

Valorant'ta oyun içi sıcaklıklar 60-65 arası.

@Sir Benjamin bana güzel bir fan eğrisi onerir misin internete takılırken sessiz olsun oyunda sesli olabilir işlemcim 5600X ani voltaj yükselmesi olduğu için sıcaklık değişiyor aklımda ki fan eğrisi şu 0-40 derece arası yüzde 30 0-55 derece arası yine yüzde 30 55-70derece aras yüzde 65 70-100 derece arası yüzde 100.

@Sir Benjamin lütfen bak

Valorant'ta oyun içi sıcaklıklar 60-65 arası.

@Sir Benjamin bana güzel bir fan eğrisi önerir misin internete takılırken sessiz olsun oyunda sesli olabilir işlemcim 5600X ani voltaj yükselmesi olduğu için sıcaklık değişiyor aklımda ki fan eğrisi şu 0-40 derece arası yüzde 30 0-55 derece arası yine yüzde 30 55-70derece aras yüzde 65 70-100 derece arası yüzde 100.

@Sir Benjamin lütfen bak.

Pompa hızı nasıl olsun.

Son düzenleme:
Pompa hizi 100%, fan egrisi dedigin gibi olabilir.

Fan hızlarının hepsini default a aldım. Azcık sesli çalışıyor ama yapacak bir şey yok

@Sir Benjamin yarım saat stres testi yaptım sonuçlar fan hızı 1800 RPM işlemci sıcaklık maksimum 70.4 derece havalarda sıcak.

Termal macun olarak bu model iyi midir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı