MLD M300 vs WD Green SN350 vs Adata Legend 700 vs Kingston NV2 snv2s

Bütçe
500-620

furkanevn

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakart
B450m a pro max
500GB SSD alacağım hangisi iyi karar veremedim. 670TL'ye Kioxia Exceria al diyenler var fakat o kadar param yok öğrenciyim birikmişim 620TL. Ekstra 50TL için bu 1 hafta tatilden sonraki hafta para biriktirmem lazım. Bu 1 hafta tatilde SSD almak istiyorum tatili güzel geçirebilmek için sizce bekleyip Kioxia mı alayım yoksa şunlardan birini mi?
MLD M300.
WD Green SN350.
Adata Legend 700.
Kingston NV2 snv2s (B450M-A Pro Max ile uyumlu olmayabilir)

Son düzenleyen: Moderatör:
DRAM ne bilmiyorum aydınlatırsan sevinirim bir de teşekkürler o kadar biriktirdim alırım artık sıkıntı yok.

DRAM, SSD'nin RAM'i gibi düşünebilirsin. DRAM olunca, okuma ve yazma hızları korunuyor ve ömür uzuyor.
Mesela NV2 ile Exceria'yı karşılaştırdığımız zaman, NV2'nin daha yüksek hızlara sahip olduğunu görürüz ama bu hızları her zaman veremez çünkü DRAM yoktur.
İşletim sistemini DRAM'li SSD'ye kurmakta da fayda vardır.
Genelde DRAM'li ssdiler daha pahalı olur ama Exceria çok iyi bir f/p oranına sahip.

DRAM, SSD'nin RAM'i gibi düşünebilirsin. DRAM olunca, okuma ve yazma hızları korunuyor ve ömür uzuyor.
Mesela NV2 ile Exceria'yı karşılaştırdığımız zaman, NV2'nin daha yüksek hızlara sahip olduğunu görürüz ama bu hızları her zaman veremez çünkü DRAM yoktur.
İşletim sistemini DRAM'li SSD'ye kurmakta da fayda vardır.
Genelde DRAM'li ssdiler daha pahalı olur ama Exceria çok iyi bir f/p oranına sahip.
Çok iyiymiş teşekkür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı