MMORPG oyunlarda mouse sorunu

231981

Kilopat
Makaleler
1
Herkese iyi forumlar. PUBG Mobile'de hile çok fazla olduğu için bende yeni oyun arayışına girdim MMORPG hastası biri olduğum için aıon Online ve guild wars 2 indirdim ve oynuyorum. Lakin bu bir sorun mu yoksa oyunların kontrolleri mi böyle bilmiyorum ama bu iki oyunda da mouse'yi oynatınca kamera sağa sola dönmüyor karakter sabit kalıyor. Sadece mouse'nin sağ klik tuşuna basılı tutunca mouse'yi hareket ettirdiğiniz zaman kamera dönmeye başlıyor. İki oyununda ayarlarını kurcaladım fakat bulamadım. İstediğim şey kısaca mouse'nin sağ klik tuşuna basılı tutmadan serbest bir şekilde hareket edebilmek. Yardımcı olabilir misiniz?

Maalesef hocam 2 yil gectigi icin hatirlayamiyorum. Donanim haberdeki bir rehberi takip ederek server secmistim. Ama daha sonra rastgele kanser oyuncu olmayan server bulmak icin hesap aciyordum. En sonunda da oyunu biraktim.
Yani fazla bir tecrubem yok.

Anladım belki bilen birileri çıkarsa yazarlar bekliyorum. Zaten oyun iniyor beğenmezsem silerim.

Şuan indiriyorum oyunu inşallah güzel bir oyun deneyimi sunar bana. Ben aslında BDO oynuyorum elimde R7 370 ekran kartım vardı bir gün durduk yere yandığı için idareten GTX 275 aldım bir arkadaşımdan bu ekran kartı da oynatmadığı için farklı oyunlara yönelmek zorunda kaldım. Yeni ekran kartı aldığım zaman zaten BDO'ya devam edeceğim. GTX 275 ile BDO en fazla 20-25 FPS veriyor oynanmıyor oyun. Şuan dediğim gibi Tera iniyor en yüksek sistem gereksiniminde HD4890 yazılmış elimde ki GTX 275 biraz daha iyi araştırdığım kadarı ile. Tek merak ettiğim konu şu bu oyunda da AION ve Guild Wars 2'de ki gibi mouse sorunu var mı? Yani ben sağa sola döneceğim zaman mouse'da sağ tuşa basılı tutup mu döneceğim yoksa mouse serbest mi istediğim yere dönüyor mu? Eğer Tera'da bu saydığım oyunlar gibi mouse'da sağ tuşa basılı tutup sağa sola dönülüyorsa hiç beklemeyeyim indirmesini iptal edeyim direkt? Şuan resmen seçeceğim karakteri bile belirledim şimdiden 🙂 En çok merak ettiğim konu ise oyunu ilk açtığım zaman hangi servere gireceğim?
Maalesef sağ tuşa basılı tutmanız gerekiyor.

İsterseniz indirmeye devam edin belki kapatmanın bir yolu vardır ama default olarak basılı tutmanız gerekiyor.

Valla kapatmayı bırak sildim bile hepsini :) O kadar indirirsin bir de kapatma ayarı olmaz çıldırırım ben. Bana basılı tutmadan oynayacağım oyun lazım var mı önereceğin bir şeyler? Hangi oyunu indirsem böyle çıkıyor. Guild Wars 2 ve AION'da böyle mesela.

Valla kapatmayı bırak sildim bile hepsini :) O kadar indirirsin bir de kapatma ayarı olmaz çıldırırım ben. Bana basılı tutmadan oynayacağım oyun lazım var mı önereceğin bir şeyler? Hangi oyunu indirsem böyle çıkıyor. Guild Wars 2 ve AION'da böyle mesela.
Şu an için bildiğim yok ama derseniz ille de BDO oynamak istiyorum elinizde bulunan ürünü satıp bir konsol alabilirsiniz. XBOX’da 4k 60FPS BDO keyfi bir başka.

Şu an için bildiğim yok ama derseniz ille de BDO oynamak istiyorum elinizde bulunan ürünü satıp bir konsol alabilirsiniz. XBOX’da 4k 60FPS BDO keyfi bir başka.

Satamam hocam. PC'ye alıştım bırakmam kolay kolay. Hem PC kullanması daha kolay. Teşekkür ederim yine de. Oyun önerileri beklerim belki birileri çıkar yazar bakarım.

Maalesef sağ tuşa basılı tutmanız gerekiyor.
Yanlış bilgi vermeyin, oyunda kamerayı hareket ettirmek için sağ tuşa basılı tutmanız gerekmiyor. TERA'nın arayüzü BDO gibi, 2 farklı mod var, ESC basınca fareyi ortaya çıkarıyor menüleri gezebiliyorsunuz, tekrar basınca oyun içi kameraya geçiyor ve fareyi basılı tutmadan kontrol edebiliyorsunuz. BDO'da aynı işlem CTRL ile yapılıyor. TERA'da PVP ve PVE sunucuları bulunuyor, (Şuan oyunu indirip baktım PVE'ler görünüyor sadece. Oyunda gördüğüme göre herkes herkese saldıramıyor BDO gibi lv 50'den sonra saldırma falan da yok.) PVP'nin her yerde açık olmadığı sunucu da var. Mystiel sunucusu fena değil, zaten INTERNATIONAL olan bi o var. FR Seren yada DE Yurian seçebilirsiniz yine istediğiniz gibi başka da sunucu seçeneği yok zaten. Ben zamanında Mystiel'de oynamıştım, oyun fena değildi. TERA AION ve BDO karışımı gibi bir oyun, kaçırmayın derim.

BDO oynayamadığınızı söylemişsiniz acaba optimizasyon modunda denediniz mi? Optimizsayson modunun yanına da grafikleri küçük işle mi öyle bir seçenek vardı yanlış hatırlamıyorsam. Eğer BDO oynamak istiyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Çünkü benim çöp laptobumda bile optimizasyon modunda arada drop giriyo fakat 35 40 arası alıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı