MMORPG oyunlarda mouse sorunu

231981

Kilopat
Makaleler
1
Herkese iyi forumlar. PUBG Mobile'de hile çok fazla olduğu için bende yeni oyun arayışına girdim MMORPG hastası biri olduğum için aıon Online ve guild wars 2 indirdim ve oynuyorum. Lakin bu bir sorun mu yoksa oyunların kontrolleri mi böyle bilmiyorum ama bu iki oyunda da mouse'yi oynatınca kamera sağa sola dönmüyor karakter sabit kalıyor. Sadece mouse'nin sağ klik tuşuna basılı tutunca mouse'yi hareket ettirdiğiniz zaman kamera dönmeye başlıyor. İki oyununda ayarlarını kurcaladım fakat bulamadım. İstediğim şey kısaca mouse'nin sağ klik tuşuna basılı tutmadan serbest bir şekilde hareket edebilmek. Yardımcı olabilir misiniz?

Oyunun kendi kodunda gömülü olarak öyle, ben o oyunlarda öyle bir ayar ile karşılaşmadım. Eğer bahsettiğiniz şekilde bir kontrole sahip MMORPG oynamak istiyorsanız BDO var.

Maalesef bu tarz oyunlar, istediğin seçeneği sunmuyor.
Blade and Soul gibi dövüş sistemi olan oyunlar, genelde kamerayı fare hareketine göre döndürüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AION online geçtim. Guild wars 2 çöp demek. 😁
Ayrıca arkadaşımız MMORPG aradığını belirtmiş. MMOFPS aramıyor. @RougAseu

İndirdiğin oyunlar beş para etmez, boktan oyunlar.

Warframe indir, P2W yok, güncelleniyor sürekli, En çok oynanan uzay temalı MMORPG.

Bahsettiğin oyunlar çöp.

Öncelikle üslubunu düzelt! Uzay temalı oyunları asla sevmedim hayatta oynamam. MMORPG seviyorum. Oyunlar 5 para eder yada etmez ben bunu sormadım zaten.

Oyunun kendi kodunda gömülü olarak öyle, ben o oyunlarda öyle bir ayar ile karşılaşmadım. Eğer bahsettiğiniz şekilde bir kontrole sahip MMORPG oynamak istiyorsanız BDO var.

Hocam Steam hesabım da BDO zaten var 500 saatlik oynama süreli fakat ekran kartım yandığı için idareten GTX 275 kullanıyorum bu yüzden oynamam imkansız. Zaten ekran kartım olsa BDO'dan başka oyunu oynamam.

Maalesef bu tarz oyunlar, istediğin seçeneği sunmuyor.
Blade and Soul gibi dövüş sistemi olan oyunlar, genelde kamerayı fare hareketine göre döndürüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AION online geçtim. Guild wars 2 çöp demek. 😁
Ayrıca arkadaşımız MMORPG aradığını belirtmiş. MMOFPS aramıyor. @RougAseu

Valla 1 saattir GW2 oynuyorum yemin ederim kanser oldum sanırım silicem oyunu. Sürekli bir kasma sorunu var ayrıca o kadar param vardı kendi kendine param düşüyor sürekli pack almaya zorluyor oyun acaba pack olmadığı için mi oyunda ki param gidiyor anlamadım. O kadar uğraşıyorum oyun param 100 olacak diyelim sürekli 35'de kalıyor. AION'da mesela böyle kontrolleri aynı sanırım bunu da bırakıcam. Var mı hocam önerdiğiniz bir oyun özellikle de bu iki oyunda ki gibi mouse sorunu olmasın.

TERA var sanırım. ArcheAge, Neverwinter vs. deneyebilirsin. JRPG'lere bir bak bence, fena değiller. Offline JRPG tavsiyesi istersen verebilirim.

Tera'ya bir baktım da fena durmuyor ekran kartım sıkıntı çıkarmaz ise bir denerim ama bu oyunda dediğim şekilde fare sorunu yoktur inşallah? Bu arada Asus GTX 275 kullanıyorum oynatır mı acaba sistem gereksinimlerine baktım HD4890 yazıyordu.

Hocam TERA'ya 2 yil once baslamistim bazi serverlarda kasilmis oyuncular yeni baslayanlari avliyorlardi. Baya event haline getirmisler gece 2 ile 5 arasi baslangic maplerinde pwp acik alanda gezmek imkansizdi. Oyunu tavsiye ederim ama kitlesi bu sebepten dolayi bana kanser geldi.

Hocam TERA'ya 2 yil once baslamistim bazi serverlarda kasilmis oyuncular yeni baslayanlari avliyorlardi. Baya event haline getirmisler gece 2 ile 5 arasi baslangic maplerinde pwp acik alanda gezmek imkansizdi. Oyunu tavsiye ederim ama kitlesi bu sebepten dolayi bana kanser geldi.

Şuan indiriyorum oyunu inşallah güzel bir oyun deneyimi sunar bana. Ben aslında BDO oynuyorum elimde R7 370 ekran kartım vardı bir gün durduk yere yandığı için idareten GTX 275 aldım bir arkadaşımdan bu ekran kartı da oynatmadığı için farklı oyunlara yönelmek zorunda kaldım. Yeni ekran kartı aldığım zaman zaten BDO'ya devam edeceğim. GTX 275 ile BDO en fazla 20-25 FPS veriyor oynanmıyor oyun. Şuan dediğim gibi Tera iniyor en yüksek sistem gereksiniminde HD4890 yazılmış elimde ki GTX 275 biraz daha iyi araştırdığım kadarı ile. Tek merak ettiğim konu şu bu oyunda da AION ve Guild Wars 2'de ki gibi mouse sorunu var mı? Yani ben sağa sola döneceğim zaman mouse'da sağ tuşa basılı tutup mu döneceğim yoksa mouse serbest mi istediğim yere dönüyor mu? Eğer Tera'da bu saydığım oyunlar gibi mouse'da sağ tuşa basılı tutup sağa sola dönülüyorsa hiç beklemeyeyim indirmesini iptal edeyim direkt? Şuan resmen seçeceğim karakteri bile belirledim şimdiden 🙂 En çok merak ettiğim konu ise oyunu ilk açtığım zaman hangi servere gireceğim?

Maalesef hocam 2 yil gectigi icin hatirlayamiyorum. Donanim haberdeki bir rehberi takip ederek server secmistim. Ama daha sonra rastgele kanser oyuncu olmayan server bulmak icin hesap aciyordum. En sonunda da oyunu biraktim.
Yani fazla bir tecrubem yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı