MMORPG oyunu önerisi

Bir de isteğim oyun bir yerden sonra bırakıcağım bir oyun olmasını istemiyorum. Oyun beni sararsa 5 yıl boyunca eğlenceli gelecek bir şekilde kendini tekrarlamadan oynanabilecek bir oyun.

Bir çok mmporg denedim oynadım, eskimiş oyunları saymazsak daha yeni olanlardan en doyurucu mmporg Black desert. İşsiz zamanlarımda deli gibi oynuyordum, gerçekten yapılacak çok fazla şey var, fakat çok fazla zaman ayırmak gerekiyor.

Bir çok mmporg denedim oynadım, eskimiş oyunları saymazsak daha yeni olanlardan en doyurucu mmporg Black desert. İşsiz zamanlarımda deli gibi oynuyordum, gerçekten yapılacak çok fazla şey var, fakat çok fazla zaman ayırmak gerekiyor.
Günlük 2 saat vakti olan biri oynayamaz mı? Amacım bi anda çok gelişmek değil yavaş yavaş gelişsem bana yeterli.

Çoğu MMORPG az da olsa P2W öğesi içeriyor. Aylık ücreti olmayan MMORPG'ler oyun içerisinde bazı avantajlar içeren aylık paket satıyor. Eğer sıkı oyuncuysan her halükarda aylık ücret ödemen gerekiyor. Bu aylık paketleri oyun içi parayla satın alabildiğin MMORPG'ler var. Önerim EU Black Desert.

Para yaptırmadan oynanır mı? Ping olur mu? Uzun süre oynanacak bir oyun mu?

Günlük 2 saat vakti olan biri oynayamaz mı? Amacım bi anda çok gelişmek değil yavaş yavaş gelişsem bana yeterli.

Para yaptırmadan oynanır mı? Ping olur mu? Uzun süre oynanacak bir oyun mu?
Hocam eğlenmek için oynarsınız farketmez, fakat 2 saat bdo için çok kısa bir süre, yeri geliyor haritada bir yerden bir yere gitmeniz yarım saatinizi alır :) Oyunu çözme aşaması da var tabi, çok fazla detay var.

Black Desert'i oynamış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim kesinlikle hem yeni oyuncular için yeterince açıklayıcı bir oyun değil hem de para yatırmadan da oynamak çok zor. Kendi kendine bir şeyler yapabilirsin evet ama çok uzun saatler oynaman ve oyunu çok iyi çözmen gerekecek.

Hocam eğlenmek için oynarsınız fark etmez, fakat 2 saat BDO için çok kısa bir süre, yeri geliyor haritada bir yerden bir yere gitmeniz yarım saatinizi alır :) oyunu çözme aşaması da var tabii, çok fazla detay var.

Hocam değişir yani bazen hiç giremem bazen 6 saat girerim bazen 2 saat. O yüzden ortalama sordum. Peki ya para yaptırmadan oynanır mı? Uzun süre oynanacak bir oyun mu? İçerikleri bir yerden sonra tekrarlıyor mu? Oynadığım oyun Lost Ark artık her gün şu Dungeon'ı yap şu bossu öldür item bas. Bu tekrara girdi. Oyunu öğrenme aşaması da çok uzun sürer mi? Tek tek cevap verirseniz sevinirim.

Black Desert'i oynamış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim kesinlikle hem yeni oyuncular için yeterince açıklayıcı bir oyun değil hem de para yatırmadan da oynamak çok zor. Kendi kendine bir şeyler yapabilirsin evet ama çok uzun saatler oynaman ve oyunu çok iyi çözmen gerekecek.

Hocam çok hardcore oynamam zaten fakat eğlenir miyim para yatırmayıp ortalama günde 3 saat oynarsam? Üstteki sorularımı da cevaplarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı