Mobil antivirüs önerisi

Kafana göre APK yüklemiyorsan, her gelen exploit gömülebilen dosya tipini açmıyorsan, her linke tıklamıyorsan, Google Play'den abuk subuk uygulamalar indirmiyorsan, Play Protect onaylı uygulamaları indiriyorsan ve işletim sisteminin güvenlik güncellemelerini yapıyorsan antivirüs kullanmana gerek yok.

Son düzenleme:
Eğer bilinçli bir kullanıcı iseniz ve mecburiyetten bilmediğiniz sitelere girmek zorunda kalmıyorsanız mobil veya bilgisayar farketmeksizin antivirüs kullanımının gerekli olduğunu düşünmüyorum. Ücretsiz antivirüslerin çoğu sahte virüs bulup ücretli sürümünü almanız için reklam yapmaktan ve her şeyinize karışarak cihazın sahibinin kim olduğunu sorgulamanıza sebep olmaktan başka bir işe yaramıyor.

ESET ve Bitdefender kullandım. İkisi de işini iyi yapıyordu apk kurulumunda tarama şu bu vs. ESET'te ufak bir bug var düzeltmiyorlar tek eksisi o. Ben de konu açmıştım ama ben ekosistem olarak bir tane seçmek istiyordum hem PC hem mobil için. Kaspersky önermiyorum cidden çok uçuk altıüstü mobil güvenlik. Bitdefender alabilirsiniz aşağı yukarı aynı para şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı