Mobil antivirüsler gerçekten işe yarıyor mu?

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi gerçekten işe yarıyorlar mı? Telefonuna eskiden APK tarzı uygulamalar yüklüyordum bilmediğim sitelere direk giriyordum. Bu yüzden telefonumda virüs olduğuna emin gibiydim. Telefonumu Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım fakat ikisi de virüs bulmadı. Free versiyonlarını kullanmıştım tararken. Ayrıca telefonumda içinde gömülü Avast antivirüs de var o da virüs olmadığını söylüyor. Sizce 3 antivirüsün birden yanılma ihtimali var mı?

Mobil ciahzlara genelde Andoid ise Play Store, Apple ise Apple Store olduğu için virüs olmuyor. APK indiren sayısıda fazla değil. Açıkçası ben pek bir işe yaradıklarını düşünmüyorum.

Telefonuna eskiden APK tarzı uygulamalar yüklüyordum bilmediğim sitelere direk giriyordum. Bu yüzden telefonumda virüs olduğuna emin gibiydim.
Bende bir sürü APK indirip açıyordum. Geçenlerde virüs taraması yaptım ama temiz çıktı. İndirdiğim o kadar dosyanın tamamen güvenli olduğunu düşünmüyorum bence çok işe yaramıyor.

Telefon'da A-V kullanmak pek akıl işi değil. APK indiricekseniz de güvenli sitelerden indirin.

Bence kullanmayın hiçbirini.

Yani hiç işe yaramıyor değil ama ben de çok iyi iş çıkardıklarını düşünmüyorum.

IMG_20210806_202836.jpg

Başlıkta da belirttiğim gibi gerçekten işe yarıyorlar mı? Telefonuna eskiden APK tarzı uygulamalar yüklüyordum bilmediğim sitelere direk giriyordum. Bu yüzden telefonumda virüs olduğuna emin gibiydim. Telefonumu Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım fakat ikisi de virüs bulmadı. Free versiyonlarını kullanmıştım tararken. Ayrıca telefonumda içinde gömülü Avast antivirüs de var o da virüs olmadığını söylüyor. Sizce 3 antivirüsün birden yanılma ihtimali var mı?

Play koruma varya şüpheli bir şey bulduğunda seni uyarıyor zaten ayrıca uygulamaya erişim verdiğin izinleri kendin görüntüleyebiliyorsun şüphelenirsede VirusTotal'den taratır sonuca bakarsın bana göre mobil antivirüs gereksiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı