Windows Defender Gerçekten İşe Yarıyor mu?

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
8-9 yıldır Windows tabanlı sistemler kullandım. Şu anki sistemim Windows 10 64 bit.
Sorum şu, Windows'un kendi güvenlik sağlayıcısı gerçekten işe yarıyor mu? Yoksa sadece laf olsun diye mi var?
Eset antivirüs programı daha mı iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer internete girip güvenli olmayan sitelerde dolaşılıyorsa, tamamen onaylı olmayan sitelerden indirmeler yapılıyorsa Windows Defender bu kullanıcı için yeterli olmaz. 3. Parti yazılımlara yönelinmesi gerekir. Ama güvenli ve bilinçli kullanıcılar için yeterli sayılabilir.

Defender yetersizdir, Eset NOD gibi saçma ve illegal kullanmayı planlıyorsan o da yetersiz. Ücretsiz AV ürünlerinden birini kullanabilirsin.
Kaspersky Internet Security 2019 nasıl hocam? Onu almayı düşünüyorum.

Bir de bunu kurunca Windows Defender kendini otomatik kapatıyor mu yoksa benim bir yerden elle mi kapatmam gerekecek, boşu boşuna ikisi birden çalışmasın :D

Düşük-Orta seviye arası zararlı yazılımlar için iyi ancak daha fazlasını beklemeyin.
Eğer oradan buradan dosya indirmiyorsan sadece güvendiğin ve diğer kullanıcılarında hakkında kötü yorum yapmadığı yerlerden dosya indiriyorsan ek bir antivirüse gerek yok.

Kaspersky Internet Security 2019 nasıl hocam? Onu almayı düşünüyorum.

Bir de bunu kurunca Windows Defender kendini otomatik kapatıyor mu yoksa benim bir yerden elle mi kapatmam gerekecek, boşu boşuna ikisi birden çalışmasın :D
Tavsiye edeceğim ilk AV zaten o olur. Fazla sosyali takip etmiyorsunuz heralde :)
Defender evet pasit oluyor Kaspersky onu deaktif ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı