Mobil Chrome'da reklam engelleme

s.aksoy

Centipat
Daha fazla  
Android telefonumda Chrome web tarayıcısını kullanmak istiyorum fakat reklam engelleme eklentisi ya da ayarı olmadığından, ya da ben bilmiyorum, reklamlar çıkıyor. Haliyle can sıkıyor. O yüzden kullanmıyorum. Bu web tarayıcısını kullanıp da reklamları engelleyen var mı?

Android telefonumda Chrome web tarayıcısını kullanmak istiyorum fakat reklam engelleme eklentisi ya da ayarı olmadığından, ya da ben bilmiyorum, reklamlar çıkıyor. Haliyle can sıkıyor. O yüzden kullanmıyorum. Bu web tarayıcısını kullanıp da reklamları engelleyen var mı?
Mobil için tam bir çözüm yolu yok diye biliyorum. Brave kullanın kendi engelleyicisi var.

Kitabın ortasından konuşmak gerekirse mobil Chrome de bu mümkün değil. Kaldı ki masaüstü Chrome'dan bile kaldırmak istiyor Google, çünkü resmen reklam engelleyicilere savaş açmış durumda. Artık YouTube bile reklam engelleyici açıkken girilmiyor. Çözüm olarak 3 seçenek var Chrome de DNS özelliği ile AdGuard DNS-over-HTTPS kullanarak yaklaşık %90 oranında engelleme yapılabilir. Genel bir Reklam engelleme uygulaması kurulabilir. Ya da farklı reklam engelleyen tarayıcılar kurulabilir Firefox'u şiddetle tavsiye ederim çünkü eklenti desteği mevcut. uBlock ile de mükemmel çalıştığını söylemeliyim.

Geri
Yukarı