Mobil Oyun Programlama İçin Macbook Pro M1 Yeterli mi?

Tolga ÖZKAN

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar efendim, bendeniz üniversite sınavına hazırlanmakta olan ve hedefi yazılım/bilgisayar mühendisliği olan bir mezunum. Amacım mobil tarafta oyun/program geliştirme fakat şimdilik android için geliştireceğim. Temelinde oyun programlamak istiyorum 2D ağırlıklı ama 3D de rahat yapabilmek istiyorum. Bunun için sizlerden bir laptop önerisi rica edebilir miyim?
Aklımdakiler :
=>Macbook Pro 13 inç M1 işlemcili versiyon. (İlk olarak bunu düşünüyorum)
Not : Telefonum Samsung Galaxy A50, satın alırsam ilk Apple cihazım olacak. Bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?
=>https://www.hepsiburada.com/asus-ze...-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000PM2QM

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen almazdım. M1 daha o kadar gelişmiş bir çip değil. Daha önünde çok yol var. Belki 1-2 yıl sonra alınabilir.

Aynen.
Ben olmaz mı demişim? Orada dediğim şey Windows ile işin olur mu, oyun oynamak veya MacOS'un desteklemediği bir programı kullanmak vb.

Hocam. Windowsda işlemci ekran kartı gelişti o yüzden yazılım performanslı.

Merhabalar efendim, bendeniz üniversite sınavına hazırlanmakta olan ve hedefi yazılım/bilgisayar mühendisliği olan bir mezunum. Amacım mobil tarafta oyun/program geliştirme fakat şimdilik android için geliştireceğim. Temelinde oyun programlamak istiyorum 2D ağırlıklı ama 3D de rahat yapabilmek istiyorum. Bunun için sizlerden bir laptop önerisi rica edebilir miyim?
Aklımdakiler :
=>Macbook Pro 13 inç M1 işlemcili versiyon. (İlk olarak bunu düşünüyorum)
Not : Telefonum Samsung Galaxy A50, satın alırsam ilk Apple cihazım olacak. Bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?
=>https://www.hepsiburada.com/asus-ze...-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000PM2QM

Başlarda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ama hedefinize çok uygun bir cihaz. M1 işlemciler de çok iyi gidiyor ve zamanla gelecek güncellemeler ile çok daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı