Mobil Oyun Programlama İçin Macbook Pro M1 Yeterli mi?

Tolga ÖZKAN

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar efendim, bendeniz üniversite sınavına hazırlanmakta olan ve hedefi yazılım/bilgisayar mühendisliği olan bir mezunum. Amacım mobil tarafta oyun/program geliştirme fakat şimdilik android için geliştireceğim. Temelinde oyun programlamak istiyorum 2D ağırlıklı ama 3D de rahat yapabilmek istiyorum. Bunun için sizlerden bir laptop önerisi rica edebilir miyim?
Aklımdakiler :
=>Macbook Pro 13 inç M1 işlemcili versiyon. (İlk olarak bunu düşünüyorum)
Not : Telefonum Samsung Galaxy A50, satın alırsam ilk Apple cihazım olacak. Bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?
=>https://www.hepsiburada.com/asus-ze...-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000PM2QM

Son düzenleyen: Moderatör:
Özelliklerinin gayet iyi olduğunu görüyorum, yeterli olacağını düşünüyorum.

Satın alacağın ilk Apple cihazı olmasına gelecek olursak, önce YouTube'dan satın alacağın bilgisayarın işletim sistemi ile ilgili videolar izle. Ya da aldığın zaman kendin deneme yanılma ile öğren. MacOS, Windows'tan apayrı bir işletim sistemi.

Sikinti olmaz, Apple cihazlar mobil uygulama gelistirmek icin cok uygun cihazlar. ( Hem IOS hem de Android simule edebildigin icin )

Ayrica M1 islemcileri de basarili.

Kasinti 3D uygulamarda sorun yasarsin ama mobil soz konusu oldugu icin zaten limitli poligonla calisacaksin.

Bence en buyuk eksisi 13 inch olmasi. Bence ufak monitorde kod yazmak iskence. Butce yetiyorsa 16 al.

Geri
Yukarı