Mobil RTX 3060 LHR kilidi kırıldı mı?

Bizim niye endişemiz olsun canım, senin olsun. İki gün sonra belleklerin arıza verdiğinde debelenecek sensin. Senin iyi soğutma dediğin çiplerin kendisi için, bellekler için değil.
Debelenirken etiketlerim beraber debeleniriz. Üslup müthiş. Sorduğum soruya gelen alakasız cevaplarla konu mahvedilmiş ama beyimizin takıldığı yere bak. Çözüme katkı sağlamadığı gibi kirletmeye yardım etmiş. Allah akıl fikir versin.

Üslup müthiş.
Üslupla ilgili bir sorun yok. Konudan tamamen bağımsız da değil verdiğimiz cevap.
Debelenirken etiketlerim beraber debeleniriz.
Uyarıldığınız halde etiketleyecekseniz, hiç zahmet etmeyin, cevap vermem. Mining bellekler üzerinde yapılır, çip üzerinde değil. Çipiniz serin çalışıyor diye bellekleriniz serin olacak diye bir şey yok. Bellekler yarın bir gün aşırı sıcakta çalışıp durdukları için herhangi bir sıkıntı çıkarırsa başı ağrıyacak olan sizsiniz. Başından uyarıyoruz, sizde bize endişelenme diyorsunuz. Biz niye endişelenelim? Laptop bizim değil ki.

Çözüme katkı sağlamadığı gibi kirletmeye yardım etmiş. Allah akıl fikir versin.
"Konuya cevap" olarak; Laptoplarda LHR yok, var olduğunu düşünüyorsan indir bir miner dene. NBMiner dene. LHR %100 kaldıran minerlardan biri. İndir, çalıştır, bir 15-20 dakika mining yap. Bak bakalım kaç hr alıyorsun. Baktın 30'larda veya altında geziyor herhangi bir ayar yapmadan, demek ki LHR var. Ayar yapınca ve OC yapınca 45 olması gerek yanlış bilmiyorsam, yada 40'a yakın bir şeyler. Eğer ayar veya oc yapmadan 35 üstüne çıkıyorsa demek ki LHR yok.
beyimizin takıldığı yere bak.
Allah akıl fikir versin.
Üslupla ilgili bana yorum yaparken...

Son düzenleme:
Üslupla ilgili bir sorun yok. Konudan tamamen bağımsız da değil verdiğimiz cevap.

Uyarıldığınız halde etiketleyecekseniz, hiç zahmet etmeyin, cevap vermem. Mining bellekler üzerinde yapılır, çip üzerinde değil. Çipiniz serin çalışıyor diye bellekleriniz serin olacak diye bir şey yok. Bellekler yarın bir gün aşırı sıcakta çalışıp durdukları için herhangi bir sıkıntı çıkarırsa başı ağrıyacak olan sizsiniz. Başından uyarıyoruz, sizde bize endişelenme diyorsunuz. Biz niye endişelenelim? Laptop bizim değil ki.

"Konuya cevap" olarak; Laptoplarda LHR yok, var olduğunu düşünüyorsan indir bir miner dene. NBMiner dene. LHR %100 kaldıran minerlardan biri. İndir, çalıştır, bir 15-20 dakika mining yap. Bak bakalım kaç hr alıyorsun. Baktın 30'larda veya altında geziyor herhangi bir ayar yapmadan, demek ki LHR var. Ayar yapınca ve OC yapınca 45 olması gerek yanlış bilmiyorsam, yada 40'a yakın bir şeyler. Eğer ayar veya oc yapmadan 35 üstüne çıkıyorsa demek ki LHR yok.
Başın ağrır demek başka, debelenirsin demek başka. Üslup sorunu yoksa kesinlikle yazdığını idrak edememe sorunu var demektir.

Miningin çipler üzerinde yapıldığını biliyorum. Nerde yapılır ya da bozulur mu, ısınır mı diye sormadım ki bu durumda bozulup bozulmaması ve bu durum karşısında debelenmem sizi ilgilendirmez.

LHR konusuna gelince önceki cevapları ve soruyu okumuş olsaydınız ürün danışmanının LHR olduğunu söylediğini ve benim henüz almadığımı anlardınız. Bu sebeple NBMiner öneriniz de deminki cevabınız gibi oldukça kullanışsız ve çözümden oldukça uzak.

Ürünü alırsam bu müthiş fikrinizi hayata geçirmeyi düşünebilirim...

Miningin çipler üzerinde yapıldığını biliyorum.
İşte bak yanlış biliyorsun.
LHR olduğunu söylediğini ve benim henüz almadığımı anlardınız.
Alınca deneyeceksin. Danışman ne derse desin, durum bu. Danışmanlar yalan söylerler. İşleri bu.
Bu sebeple NBMiner öneriniz de deminki cevabınız gibi oldukça kullanışsız ve çözümden oldukça uzak.
Sana önerimden önce "Laptoplarda LHR yok." dedim. NBMiner ise hangi ekran kartı olursa olsun, LHR'yi kaldırıyor. Verilen cevaplar gayet yeterli. Kabul edip etmemek sana kalmış. Israrla uzatıyorsun yetersiz bilmem ne diye. Anlamı yok. Herkes oturmuş sana mobil GPU'larda LHR olmaz demiş. Ama danışman var diyor diye herkese de geri dönmüşsün. Bir daha yok demişler, bir daha aynı şeyi demişsin. Ya danışmana inan, konuya bir ara ver; yada konuya yazanlara inan, birinin cevabını çözüm işaretle.
Başın ağrır demek başka, debelenirsin demek başka.
Aynı şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı