Mobil sohbet uygulaması yapmak istiyorum

O halde front-end için Dart Flutter, back-end içinse Firebase kullanabilirsin. Flutter kurulumu için temel Git bilgisi yeterli. Ek olarak, neden Java ile yapabiliyorken alternatif bir dil arayışındasın?
Bir bilgisayar mühendisi ile konuştum ve bana neden 2 farklı kod yazmak yerine tek kod yazıp ikisini de çözmüyorsun deyince düşünmeye başladım. Hem Android hem iOS için tek kod yazmak daha mantıklı değil mi sizce de? Bir de yapacağım uygulamanın tasarımı için de hoş geldi bana. Java'ya nazaran Flutter tasarım olarak daha iyi geldi bana ama denemek lazım tabiki.

Bir bilgisayar mühendisi ile konuştum ve bana neden 2 farklı kod yazmak yerine tek kod yazıp ikisini de çözmüyorsun deyince düşünmeye başladım. Hem Android hem iOS için tek kod yazmak daha mantıklı değil mi sizce de? Bir de yapacağım uygulamanın tasarımı için de hoş geldi bana. Java'ya nazaran Flutter tasarım olarak daha iyi geldi bana ama denemek lazım tabii ki.
Tabii Flutter cross-platform için seçilebilecek bir dil. Flutter ile yapabilirsiniz o halde. Başarılar.

Whatsapp ve Discord karışımı bir uygulama yapmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Flutter Framework cross-platform için başarılı bir framework. Ayrıca server entegrasyonu çoğu dile göre daha basit(Bu eklenen özelliklere göre değişebilir ama genel olarak bu şekilde).
Eğer masaüstü halini çıkarmak istiyorsanız Flutter yine yardımcı olacaktır. Burada Flutter ile nasıl Windows için masaüstü bir uygulama geliştirebileceğinizi anlatmış. Bunun yanında Mac ve Linux için de programlar oluşturabilirsiniz Flutter ile. Onlar hakkında bir bilgim yok maalesef.

Başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim
Whatssapp ve Discord karışımı bir uygulama yapmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Flutter Framework cross-platform için başarılı bir framework. Ayrıca server entegrasyonu çoğu dile göre daha basit(Bu eklenen özelliklere göre değişebilir ama genel olarak bu şekilde).
Eğer masaüstü halini çıkarmak istiyorsanız Flutter yine yardımcı olacaktır. Burada Flutter ile nasıl Windows için masaüstü bir uygulama geliştirebileceğinizi anlatmış. Bunun yanında Mac ve Linux için de programlar oluşturabilirsiniz Flutter ile. Onlar hakkında bir bilgim yok maalesef.

Başarılar dilerim.

Geri
Yukarı