Android için haber uygulaması yapmak istiyorum nereden başlamalıyım?

nosoverclock

Decapat
Haber uygulaması yapmak istiyorum. Az çok Android Studio biliyorum. Bilgili olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Nereden başlamam gerektiğiyle ilgili veya Youtube oynatma listesi linki verebilirler :D

Java veya Kotlin öğrenmelisin ilk olarak. Kotlin'le başlaman daha mantıklı olur bu saatten sonra. Haber verilerini çekmek için de REST API kullanmalısın. REST API için aracı kütüphaneler var işi kolaylaştıran. Retrofit gibi.

Bundle tarzı birçok kaynağı bir araya getiren bir uygulama mı?
Hayır. Bir uygulama bir de Admin App olacak şekilde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki arkadaşın yaptığı gibi. Birçok kaynağı bir araya getiren bir uygulama daha kolay yapılıyorsa yönümü o tarafa çevirebilirim :D

Atil samancıoğlu'nun kursu var Udemy üzerinde onu kullanıyorum. 115.derse kadar geldim gayet anlaşılır ve güzel 28lira gibi makul bir ücret. Kesinlikle değer, öğrenmek istiyorsan alabilirsin.
Soruna cevap olarak, Android Studio ile Java veya Kotlin dilinde yazılabilir. Yaklaşık 3-4 ay öğrendikten sonra yazmaya başlayabilirsin. Tabi bu süre biraz da sana bağlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı