Mobil Uygulama Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Benim bir arkadaşım mobil uygulama için bir proje düşünmüş. Proje şu;
İngilizce kelimelerin Türkçelerini ezberlemek için kullanılan bir uygulama yapılacak.
Mesela; 20 adet kelime var öğrenilmesi gereken. Bu kelimeleri uygulamaya yazacağız ve bu kelimelerin Türkçelerini bize verecek. Bu kelimelerle ilgili de bize etkinlikler, oyunlar sunacak. Eşleştirme yapacağız, boşluk dolduracağız, karışık harfleri düzelteceğiz vs.

Bu proje için bir tasarım yapacağım. Nasıl bir fikirle ve hangi araç ile yaparım ben bunun tasarımını?
Daha önce pek tecrübem yok bu konularda. Ama bir katkım olsun istiyorum. Hemde kendimi geliştirmiş olurum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Programın dış tasarımından bahsediyorsan;2D için Adobe Illustrator ya daCS6 kullanabilirsin. Anladığım kadarıyla 3D modelleme pek olmayacak bunun içinde SketchUp ya da blender kullanılabilir. Geriye kalan şeyler ise Xamarin AndroidStudio,Eclipse... seçim hangisi onu bilmem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı