Mobil uygulama yapmak kolay mı?

XMixtelXx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hazır site ve platformlarla mobil uygulama yapmak kolay mı? Ya da kodlar ile yapılıcak olan uygulama oyun yapmak kadar zor mu?

Flutter'in asıl yapılma amacı Fuschia OS için uygulama geliştirmektir. Flutter ile hybrid platformda geliştirme de yapılabilir ama Flutter tam oturmuş değil yeterince kaynak yok.
Dostum flutter ile android ve ios native app yazabiliyorsun. Araştır görürsün çok kez çalıştım bu dil ile. Sitesinde yeterince bilgi var.

Dostum flutter ile android ve ios native app yazabiliyorsun. Araştır görürsün çok kez çalıştım bu dil ile. Sitesinde yeterince bilgi var.
Hybrid platform ne demek biliyor musun?
Flutter ile iOS için Native geliştirme yapamazsın.
Flutter bir dil değil Framework ve Flutter'in kullandığı asıl dil "Dart" olmakla beraber Java ve Kotlin de kullanılıyor.

Hybrid platform ne demek biliyor musun?
Flutter ile iOS için Native geliştirme yapamazsın.
Flutter bir dil değil Framework ve Flutter'in kullandığı asıl dil "Dart" olmakla beraber Java ve Kotlin de kullanılıyor.
Zaten bu framework ile uğraşmasını önerdim. Dart ile yazıldığını biliyorum.

Android platformunda uygulama geliştirmek istiyorsanız Android Studio kullanın. Java veya Kotlin dilinde kodlar yazabilirsiniz. Android Studio'yu ilk kez kullanırken zorlanabilirsiniz ama alıştığınız zaman kolay olduğunu göreceksiniz.

Okulda ödev için el feneri uygulaması yapmıştım. Uygulamama ek özellikler koymuştum. Buton ekleyip Java kodları yazmıştım.

Basit uygulamaları rahat rahat yapabilirsiniz. Veri tabanı kısmında SQLite veya Firebase kullanıldığını görüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı