Mobil veriyi bilgisayarda kullanınca Yüksek Veri Kullanımı

vVektor

Hectopat
Türktelekom'un 6 GB internet erişimi olan bir paketini kullanmaktayım. Telefonu bilgisayara bağlayıp bir kaç güncelleme yaptıktan sonra paketim bitti ve ben de pakete ek 4.5G 4GB olan aylık bir paket aldım. Bilgisayara bağlayıp oyun oynarken sürekli kontrol ediyorum 1 saate ortalama 35 MB felan harcıyor gün boyu. 300 MB kullanmama rağmen akşam kalan internete baktığımda 1GB internetimin gittiğini öğrendim. Telefondan kontrol ettiğimde bilgisayardaki ile aynı çıkıyor ama paketimden üç katı fazla eksilme var. Bunun nedeni nedir acaba? Hiçbir şekilde güncelleme felan yapmadım. Yeni pakette ne kullandıysam o kadar gitmesi gerekmiyor mu? Bilgisayarda Windows update kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobildeki bir site görünümü ile, masaüstündeki bir site görünümü bir değildir. Masaüstünde, karşıdan yüklenen veri ile, mobilde yüklenen veri bir değil. Masaüstünde yüklenen veri tema vs. daha yüksek olduğu için haliyle kullanılan yani harcanan veri daha yüksektir. Mobil ise bu veri alışverişinden tasarruf amacıyla, tema vs. kısılmış şekildedir. Tıpkı Windows 10, masaüstü sürümü ile mobil sürümü gibidir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı