Mobile App Geliştirmek İçin En Kullanışlı Dil

MBerat

Hectopat
Bir Mobile App geliştirmek istiyorum. Python bilgim diğer dillere göre çok daha fazla oldugu için Kivy denedim. Ama kaynakça azlığı beni illallah ettirdi. Ondan dolayıdır ki farklı bir dile yönelmek istiyorum. Sizce Mobile App geliştirmek adına en kullanışlı hangi dildir? TIntermediate C# bilgim de vardır bunu da göz önüne bulundurarak tavsiyelerinizi bekliyorum.
İyi forumlar...

Su an bir proje için demo App yapıyorum, flutter kullanıyorum. Pratik yapmak için fırsat dedim. Acayip kolay ve aynı anda iki platform çıktısı veriyor. Yaptığınız tasarımları normal şartlarda yapsanız çıldırırsınız ama flutter ıle çok kolay gerçekten. React native kullanmıştım bir ara, ikisini kıyaslayınca kod yazma olarak, flutter net.
Yapılan sayfa ve tasarımları Swift ve Kotlin ile Android iOS için yapmaya çalışsanız ölüm, ki Kotlin biliyorum yani ona göre konuşuyorum. Kesinlikle bundan sonra flutter kullanırım ben mobilde.

React Native.

Bana gore Flutter yeterince olgunlasmadi, Ionic ya da Cordova desen bug yuvasi. Ayrica hybrid uygulamanin da negatif yonleri var.

Community nin buyuklugu ve hali hazirda yazilmis marketteki uygulamalarin boyutu dusunuldugunde en stabil secenek bana gore RN.

Web altyapınız var ise React Native.

Eğer yoksa Flutter'a bakabilirsiniz community ve kaynak konusunda React Native ile yarışamasa da gayet yeterli. Widget mantığını oturttuğunuz anda gerisi geliyor zaten. İş imkanları açısından en az 1-2 yılı daha var Flutter'ın onu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Su an bir proje için demo App yapıyorum, flutter kullanıyorum. Pratik yapmak için fırsat dedim. Acayip kolay ve aynı anda iki platform çıktısı veriyor. Yaptığınız tasarımları normal şartlarda yapsanız çıldırırsınız ama flutter ıle çok kolay gerçekten. React native kullanmıştım bir ara, ikisini kıyaslayınca kod yazma olarak, flutter net.
Yapılan sayfa ve tasarımları Swift ve Kotlin ile Android iOS için yapmaya çalışsanız ölüm, ki Kotlin biliyorum yani ona göre konuşuyorum. Kesinlikle bundan sonra flutter kullanırım ben mobilde.
Flutterda karar kıldım. Öğrenmem için kaynak önerebilir misiniz ?

Flutterda karar kıldım. Öğrenmem için kaynak önerebilir misiniz?

Bence çok doğru karar, sizden sonra internette de araştırdım makaleleri vs okudum hem daha mantıklı duruyor hem de çoğu kişide aynı kararı vermiş.
Udemy genelde tercih ediyorum ben. Her zaman bir izlenecek kaynak iyi oluyor benim için. İngilizce biliyorsanız çok güzel kurslar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı