Elektronik ModArt-M7 R5 5600 6650 XT hazır sistem 13.999 TL

B550 a pro ve Ryzen 5 5600 e 5200 TL verdim, 7000 civarına da Rx 6600 xt alacağım. Diğer parçalar elimde var. Bu fiyata bu sistemi görünce cidden tadım kaçtı.
Valla hocam bana da aynısı olmasın diye 2 haftadır bakmadığım forum, hazır sistem, indirim kalmadı. Bunaldım gerçekten. Kaliteli bir şey alıp geçmek istiyorum artık Allah'ın izniyle.

Valla hocam bana da aynısı olmasın diye 2 haftadır bakmadığım forum, hazır sistem, indirim kalmadı. Bunaldım gerçekten. Kaliteli bir şey alıp geçmek istiyorum artık Allah'ın izniyle.
1-2 haftadır bakıyordum, bir şey göremeyince ucuza gördüğümü aldım. Ama aslında tahmin etmek gerekirdi, çünkü Rx 6650 xt hiç satılmıyor. Neyse artık sağlık olsun.

YouTube kanallarının çıkartmış olduğu hazır sistemler fiyat konusunda toplanan sistemleri bile eliyor.
Gerçekten nasıl yapıyorlar anlamıyorum, piyasa fiyatlarını yukarı çekip sonra böyle sistemler çıkartıp insanlara mal muamelesi mi yapıyorlar acaba. Aklıma tek gelen şey bu.

Arkadaşlar hepinizin son görüşünü almak istiyorum bu pc hakkında. Ne diyorsunuz alınır mı değer mi iyi midir psu sorun çıkartır mı?

1-2 haftadır bakıyordum, bir şey göremeyince ucuza gördüğümü aldım. Ama aslında tahmin etmek gerekirdi, çünkü Rx 6650 xt hiç satılmıyor. Neyse artık sağlık olsun.

Gerçekten nasıl yapıyorlar anlamıyorum, piyasa fiyatlarını yukarı çekip sonra böyle sistemler çıkartıp insanlara mal muamelesi mi yapıyorlar acaba. Aklıma tek gelen şey bu.
Bir günde belirlenen 500-1000 stoğun satılacağı kesin olduğu için hazır sistemde kullanılacak olan ürünler toplu olarak ciddi bir indirim alıyor.
Arkadaşlar hepinizin son görüşünü almak istiyorum bu pc hakkında. Ne diyorsunuz alınır mı değer mi iyi midir psu sorun çıkartır mı?
PSU konusunda sıkıntı çıkartan bir marka değil diye biliyorum Thermaltake. 650W 80+ PSU kullanıyor.

Son düzenleme:
Kasa kötü ssd iyi değil felan denmiş ama zaten içerisinde tüm bileşenleri barındıran 5600+6650XT bir sistem alınmak istense bu fiyata alınamaz. Amaç bu fiyata en iyi sistemi almaksa alınabilecek en iyi sistem bu, niye tereddüt edildiğini anlamadım.

Güzel indirim kovalayıp çok iyi fiyatlar yakaladınız varsayalım, 5600'ü 3500tl'ye, 6650XT'yi 7500tl ye aldınız diyelim zaten 11k ediyor. Geri kalan 3k ile kasa, ssd, anakart, ram, alınca nasıl bir kalitede alabileceğinizi sanıyorsunuz arkadaşlar?

Uzun lafın kısası bu fiyata maksimum bu alınır bence.

Eki Görüntüle 1467873
5 aylık sistemde değerlerim böyle oldu.

Hocam ben güvenemedim ya geçen bir sürü sorunlu olanlar gördüm keşke almasaydım diyordu biri diğeri okuma hızı yavaşlıyormuş falan.

Hocam yani dün beni o kadar manipüle ettiler ki sağda solda aynı gözle bakamıyorum açıkçası. Hem Samsung bilindik marka diye ona yönelmek istedim. Zaten kasa değişecek kadar bütçem yok açıkçası. O zaman alınır diyorsunuz bu PC'ye değil mi hocam?

Bu normal zaten, SSD'lerde yazma ömrü olur. Yazım yapıldıkça sağlık düşer. Buyurun bu da benim 3.5 senelik Samsung 860 EVO:
1659115311759.png

Ssd gayet f/p bir ssd bu arada. Bir üst seçenek olan 980 alınmaz mesela. Dramsiz bir model, aradaki farkı vermeye değmez.
Dram olmadığından ssd daha çok yorulur, sağlığı daha hızlı düşer. Ayrıca hızlarda da düşüş yaşanma olasılıkları artar.

Kasa pek iyi değil.

PSU konusunda sıkıntı çıkartan bir marka değil diye biliyorum Thermaltake. 650W 80+ PSU kullanıyor.

Thermaltake'in hangi modeli? Her modeli iyi değil sonuçta.

Yarın almayı düşünüyorum arkadaşlar, gerçekten öneriyor musunuz? 14bin TL'ye Vatan'dan bir sistem görmüştüm, onu almayı düşünüyordum ama bu daha iyi sanırım.

Yarın almayı düşünüyorum arkadaşlar, gerçekten öneriyor musunuz? 14bin TL'ye Vatan'dan bir sistem görmüştüm, onu almayı düşünüyordum ama bu daha iyi sanırım.
Sistem gayet iyi, sıcak bir yerde oturmuyorsan bence bir sıkıntısı yok. Tek tavsiyem her ihtimale karşı, önemli bir bilgiyi başka platformlara da yedekle.

Yeni konular

Geri
Yukarı