Modart PC ma-1 vs Elraenn parva

Cessezzl

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle;
6000 TL civarında bir bütçem var ve dolar deli gibi yükselişteyken bir bilgisayar almam gerekiyor. Bayağıdır araştırıyorum ama kendim toplamaktansa hazır sistem almaya karar verdim ve iki sistemde karar kıldım fakat aralarında kararsızım.
Sırf elraen Parva'da Ryzen 5 3600 kullanabilmek için 370 lira daha fazla vermeye değer mi? Çünkü elraen Parva'da sistem parçaları kutuları gönderilmiyor, kasasından şüphelerim var ve fiyatı bütçeyi biraz geçiyor. Modart PC'de ise Ryzen 5 3500 olması normal kullanımda beni eksi yönde 3600'e göre çok etkiler mi?
Sizce hangi PC'yi almalıyım?
Modart PC= ModArt PC-MA1 / AMD Ryzen 5 3500 / ASUS ROG STRIX GTX1660 SUPER 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Elraenn Parva=

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle;
6000 TL civarında bir bütçem var ve dolar deli gibi yükselişteyken bir bilgisayar almam gerekiyor. Bayağıdır araştırıyorum ama kendim toplamaktansa hazır sistem almaya karar verdim ve iki sistemde karar kıldım fakat aralarında kararsızım.
Sırf elraen Parva'da Ryzen 5 3600 kullanabilmek için 370 lira daha fazla vermeye değer mi? Çünkü elraen Parva'da sistem parçaları kutuları gönderilmiyor, kasasından şüphelerim var ve fiyatı bütçeyi biraz geçiyor. Modart PC'de ise Ryzen 5 3500 olması normal kullanımda beni eksi yönde 3600'e göre çok etkiler mi?
Sizce hangi PC'yi almalıyım?
Modart PC= ModArt PC-MA1 / AMD Ryzen 5 3500 / ASUS ROG STRIX GTX1660 SUPER 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Elraenn Parva=
Öncelikle sistemler güzel ancak r5 3500x ile r5 3600 arasında oyun performansı olarak gtx 1660 super ile bir fark olmayacaktır. İlk sistemin ekran kartının soğutması tuf serisine göre ciddi fark yaratır. Hatta çok sağlam oc ile 2060'ı zorlamaya çalışılır ( iyi araştırma, tecrübeli kişilere danışma gerektirir). Corsair Spec Delta rgb kasayı kullanıyorum ve kasa gerçekten çok güzel ve kaliteli ancak kasanın ön kapağını açık kullanıyorum. Sıcaklık olarak ciddi fark yaratıyor. 3600 alırsan biraz daha geleceğe dönük bir sistem olur. Tercih senin.

Geri
Yukarı