Modem arayüzüne erişme sorunu

moosmoos

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi ben kablosuz modemimin şifresini değiştirmek istiyorum ve birazda olsa araştırmada yaptım ama bulduklarım olmadı. 192.168.2.1 yazıyorum Google'da link yapıştırdıgımız yere ama bir şey açılmıyor bu web sayfası kullanılamıyor diyor ne yapacağım? Lütfen modemimi benden izinsiz biri daha kullanıyor ama bilmiyorum kim oldugunu. Şifreyide nereden ögrendigini. Acil değiştirmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat > Çalıştır > cmd > ipconfig
Varsayılan ağ geçidi yazar o adresi tarayıcınıza yazın. Modem arayüzüne giriş yapın. Eğer ilk defa girecekseniz.

Kullanıcı adı : admin
Şifre : ttnet

Arayüzden ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Modeminizin markasına göre gireceğiniz IP değişir.
192.168.1.1
192.168.0.1
192.168.1.2 gibi kombinasyonları deneyin. Wifi güvenlik ayarlarından SSID ve şifre düzenlemesi yapabilirsiniz.
Verdiğim IP'ler de çalışmaz ise ;
Çalıştır -> cmd (enter basın) -> ipconfig (enter basın)
Default Gateway veya Varsayılan Ağ geçidi kısmındaki IP'yi girin.

Başlat > Çalıştır > cmd > ipconfig
Varsayılan ağ geçidi yazar o adresi tarayıcınıza yazın. Modem arayüzüne giriş yapın. Eğer ilk defa girecekseniz.

Kullanıcı adı : admin
Şifre : ttnet

Arayüzden ilgili işlemleri yapabilirsiniz.
Modeminizin markasına göre gireceğiniz IP değişir.
192.168.1.1
192.168.0.1
192.168.1.2 gibi kombinasyonları deneyin. Wifi güvenlik ayarlarından SSID ve şifre düzenlemesi yapabilirsiniz.
Verdiğim IP'ler de çalışmaz ise ;
Çalıştır -> cmd (enter basın) -> ipconfig (enter basın)
Default Gateway veya Varsayılan Ağ geçidi kısmındaki IP'yi girin.
Ya denedim 192.168.1.1 yazıyorum ama bekliyor, bu web sayfası kullanılamıyor diyor ne yapacağım ya?

Bence bulduysa şifreyi, modem arayüzünden farklı olan ip'yi bulup engelle bir daha hiç giremesin.
Birde arayüze girmeyi başka tarayıcıdan dene.

Bilgisyarının almış olduğu ip kaç ise örnek veriyorum; 192.168.3.58 sen adres satırına 192.168.3.1 yazıp giriş yap eğer olmuyorsa modem erişim ip si değiştirilmiştir. Bunu da ağ detaylarına baktığında görürsün.

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı