Modem değişirse IP değişir mi ?

Evet arkadaşlar, yaklaşık 5 - 6 senedir kullandığım modemi değiştirdim 1 ay önce. Peki şimdiye kadar kullandığım modem ile girdiğim internet sitelerinde herhangi bir sorun yaşarsam bunu beni yeni modemimle takip edebilirler mi ? Sonuçta IP adresim değişmiş bulunuyor ?
Modemler akıllı cihazlardır. Bağlı olan aygıtlar aynı olan olmayan değerler atar. Yeni bir modem taktığınızda da aynı şekilde rastgele bir değer atayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Konuya açıklık getireyim, modem değiştişmesi değiş restart edilmesinde dahi eğer ip adresiniz statik değilse değişir. (ki ip kontrolünü de buradan => whatmyips.com - IP Sorgulama yapıp değiştiğini görebilirsiniz.)

Takip edilmek ise, sizin ip adresiniz değişiyor doğru ama "o" anda "o" ip adresinin kime tahisis edildiği belirlidir. Yani sizin ip değişiyor ama o ip'nin sizde olduğu da biliniyor.

Az önce bir e-posta geldi. Zamanında bir yabancı bir Steam sayfasına üye olmuştum deneme süresi 5 gün idi ardından izlemedim bir daha. Fakat bu kendi kendiliğine üyelik oluşturmuşlar ve şimdi benden parayı ödememi istiyorlar ama sayfaya ne girdim ne de üyelik yapılsın diye bir talimat verdim.

E-posta da IP adresim gözüküyor fakat şu anki IP adresime bakılırsa ikisi de uyuşmuyor.
Peki bu mümkün mü arkadaşlar? Bu yabancı (Almanya) stream sitesi bana para davası açabilir mi? Yani deneme süresini hatta kullanmadım bana sormadan üyeliğimi uzatmışlar.

Neden kçıyorsan hiçbir yere kaçamazsın, IP adresin istediği kadar değişsin değişen IP adresine kayıtlı. Kaç IP adresin olursa olsun o evi biliyorlar. Yani sonuç asla kaçamazsın.

Modem her açıp kapattığınızda IP adresi zaten değişir, cgn havuzunda iseniz durum sürekli değişken oluyor. Yani yeni modem, eski modem fark etmeksizin statik IP almadığınız sürece adresiniz sürekli değişecektir.

Burada kast edilen modem arayüzünde yazan IP ise yazdıklarım geçerli, modemi kapatın açın değiştiğini göreceksiniz.

Modem her kapatılıp açıldığında IP değişiyor mu?

Geri
Yukarı