Modem fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra çok yavaşladı

Exinie

Kilopat
Birkaç saat önce Sosyal'e bile giremiyordum artık girebiliyorum yavaş da olsa. Modem arayüzü (192.168.2.1) üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yaptık Modern Warfare Warzone'a girmeyince, sonda tekrar kurulum yapmamız gerekti. Kurulumda "hızlı kurulum" kısmına gelip kullanıcı adını ve şifreyi yazıp ileri dedim, sonra da 2.4 GHz yerine geldim oradan da ağ adı ve şifresi oluşturduk sonra ileri dedik, ondan sonra 5GHz yerine geldik duyduğuma göre 5GHz sadece telefonlarda gözüküyormuş ve telefonlarda daha hızlıymış, bende 5GHz ağının adını "(ağ ismi)5GHz" olarak değiştirdim ve ileri dedim. Sonuç olarak telefonlarda hem "(ağ ismi)" hem de "(ağ ismi5GHz)" gözüküyor, bilgisayarda ise sadece ("ağ ismi") var, sonra 2.4 GHz ve 5GHz ayarlarını yaparken hızları en yükseğe çektim 2.4 GHz hızını yanlış hatırlamıyorsam en yüksek "200MB/s" idi ve bende onu seçmiştim, 5GHz ise "1300MB/s" idi maksimum ve onu seçtim tam hatırlamıyorum. Artık her şey çok yavaş bu konuyu bile zor açtım hatta modem arayüzüne bile giremiyorum yükleniyor da takılı kaldı ayrıca telefondan 2.4 GHz ve 5 GHz ağlarına giremiyorum yani ikisine de. Yardım edebilir misiniz lütfen?

Bu yazıyı yazarken modemi kapatıp açtım, sonra da internet geri geldi birkaç dakika sonra kendiliğinden gitti ve geri geldi bu sefer bu hatayı alıyorum sitelere girerken:
Internet düzeldi biraz önceden 20 Mbps idi şu an 10 Mbps oldu, telefondan hala giremiyorum ve ping çok yüksek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı