Modem IP nasıl değiştirilir?

Dostum modem IP değiştirdiğinde kesin olarak düzeleceğini düşünüyorsan modemi kapatıp açarsan CGN Havuzundan yeni IP alır. Eğer modem komşudaysa sigortayı indirip kaldırmanda çözüm sağlar fakat indirdiğin zaman hemen geri açma çünkü evdeki dolabı veya başka bir şeye zarar verebilirsin. Instagramdan IP ban yediğini düşünmüyorum hadi yedin diyelim bu şekilde çözüleceğini sanmıyorum çünkü kos koca Instagram bunu düşünemiyor mu :) Daha kalıcı ban atmış olmaları lazım
Arkadaşın kast ettiği şu login olayında fazla deneme yapıldıktan sonra atılan temp IP-ban diye düşündüm. Yaklaşık 30 dakika kadar sanırsam bir süresi var. 3 veya 4'den fazla yanlış denemede atıyor. Ve IP değiştirme sorununu çözer.
Bilmiyorum fakat ınstagrama giriş yapmaya çalıştığımda "tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle." hatasını alıyorum. Ufak bir araştırma yaptığımda farklı IP'den giriş yapıp 10 dakika falan beklendiğinde geçeceği yazıyor. Başka bir şey bulamadım. Bilgisayarda Kaspersky VPN vardı onunla girmeye çalıştım aynı hata. Opera VPN ile denedim aynısı telefonda normalde açıktı hesabım. Bir şey değişmedi. Biraz daha araştırdım 12 saat bekleyin yazıyordu bir sitede. Pek mantıklı gelmedi ama yapacak bir şey yok. Binada görünür hiçbir şalter yok maalesef. Çok gıcık bir durum hesabıma ne yaparsam yapayım giriş yapamıyorum.
Kaspersky VPN ve Opera VPN bilindik VPN sunucularından, bildiğim kadarı ile Premium paralı VPN'ler bu konuda yardımcı oluyor maalesef ki. Mümkünse Chromium tabanlı herhangi bir tarayıcıdan yeni gizli sekme açarak deneyin.

Arkadaşın kast ettiği şu login olayında fazla deneme yapıldıktan sonra atılan temp IP-ban diye düşündüm. Yaklaşık 30 dakika kadar sanırsam bir süresi var. 3 veya 4'ten fazla yanlış denemede atıyor. Ve IP değiştirme sorununu çözer.

Kaspersky VPN ve Opera VPN bilindik VPN sunucularından, bildiğim kadarı ile Premium paralı VPN'ler bu konuda yardımcı oluyor maalesef ki. Mümkünse Chromium tabanlı herhangi bir tarayıcıdan yeni gizli sekme açarak deneyin.

Maalesef işe yaramadı. 30 dakika süresi var ise 30 dakika boyunca giriş yapmadan beklesem daha sonra denesem giriş yapabilir miyim? Çok saçma benim için onay kodu istese tamamım da bu kadar uğraştıracak bir şey beklemiyordum açıkçası. 2 saatten fazla oldu ve her 5 dakikada bir farklı bir çözüm yoluyla giriş yapmaya çalıştım. Umarım bir sorun yaşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı