Modem kırıldı internet hızı düştü

momieditzm

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde evde internetim 30 Mbps idi upload ise 7 Mbps idi modem yüksekte duruyordu yere düşmüş gece sabah kalktığımda elimden geldiğince toparlamaya çalıştım ama beceremedim. Antenlerden birisi kopmuş soğutucu yerinden çıkmış ve takamadım. Sonra modemi bu şekilde çalıştırdım ardından internetin yavaş olduğunu fark ettim sonra Speedtest açtım ve test yaptım ve baktığımda internet hızı 30 Mbps'den 2.5 Mbps'ye düşmüş uploadda 7 Mbps'den 5.7 Mbps'ye düşmüştü. Çok canımı sıktı bu peki bunu düzeltmek için ne yapmam gerekli? Yeni modem alsam düzelir değil mi? Yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - Google Chrome 15.01.2022 15_32_11.png
    Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - Google Chrome 15.01.2022 15_32_11.png
    395,5 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde evde internetim 30 Mbps idi upload ise 7 Mbps idi modem yüksekte duruyordu yere düşmüş gece sabah kalktığımda elimden geldiğince toparlamaya çalıştım ama beceremedim. Antenlerden birisi kopmuş soğutucu yerinden çıkmış ve takamadım. Sonra modemi bu şekilde çalıştırdım ardından internetin yavaş olduğunu fark ettim sonra Speedtest açtım ve test yaptım ve baktığımda internet hızı 30 Mbps'den 2.5 Mbps'ye düşmüş uploadda 7 Mbps'den 5.7 Mbps'ye düşmüştü. Çok canımı sıktı bu peki bunu düzeltmek için ne yapmam gerekli? Yeni modem alsam düzelir değil mi? Yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.
Kırılmasına rağmen çalışması bile mucize.

Antenlerden birisi gidince çekim alanı da oldukça düşecektir zaten. Yavaşlama modemin kırılmasıyla ilgili gibi duruyor. Değiştirince düzelir. Düzelmezse ISS ile konuşup arıza kaydı bırakırsınız, sorunun kaynağını bulurlar ama anlattıklarınıza göre sorun %99 ihtimalle modem kaynaklı.

İnternetinize uygun modem almayı unutmayın.

LAN ile bağlanırsanız sorun kalmayacaktır muhtemelen. Anteni çıkmış sonuçta çekmemesi normal.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı