Modem kurulumu nasıl yapılır?

Hery1453

Hectopat
Arkadaşlar eve internet bağlatalı yaklaşık 2 yıl oldu. Oyunlarda pingim çok yüksek oluyor. Müşteri hizmetlerini aradım değerlerin normal olduğunu söylediler. Şöyle bir şeyi farkettim. Modemi kapatıp açtıktan sonra 10 dakika geçmeden cayır cayır yanıyor. Modemi değiştirmeyi düşünüyorum.

Ben bu modemin kurulumunu nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme sadece yazılımsal bir ayar yapabilirsin o da Kullanıcı Adı Şifre Wi-Fi ayarları hatta amacına göre Port açıp kapatabilirsin, Modem ayarlarını yedek alabilirsin bu tip şeyler yapabilirsin. Eğer bir ısınma durumu varsa bunu aldığın firmayla konuş veya bu ürünün markası neyse ilgili firmayı ara derim.

Modemin Kurulumunu ise 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 olmadı Modem'in alt kısmında bağlantı IP adresi yazar ona göre giriş yapabilirsin.

Peki bu ping düşüklüğü modemin çok ısınmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Bir de modemin üstünde WiFi ve İnternet ışıkları sürekli yanıp sönüyor. Komşumuza baktım fakat onların modemindeki ışıklar sabit. Ne yapmalıyım?

Peki bu ping düşüklüğü modemin çok ısınmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Bir de modemin üstünde WiFi ve İnternet ışıkları sürekli yanıp sönüyor. Komşumuza baktım fakat onların modemindeki ışıklar sabit. Ne yapmalıyım?

Ping düşüklüğü ile ilgili @Recep Baltaş şu ifadeyi yapmıştır. "İyi bir bağlantı için 100'ün altında olmalıdır. İdeal olan 50 altıdır. 30ms süperdir."

Önemli olan Wi-Fi sinyali ile diğer cihazlar arasında bağlantı alabiliyor musun? Kopmalar oluyorsa o zaman problem var demektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı