Modem menzili nasıl uzatılır?

Evet bu menüde 5GHz yazan ayarlara girince aktive et vs. Yazmıyor mu?

1703790783297.png

O zaman siz 2.4Ghz ve 5Ghz'i birleştirilmiş olarak kullanıyorsunuz muhtemelen. 2.4Ghz ve 5GHz SSID isimleri tamamen aynıysa dediğim gibidir. Ama mesela biri XYZ_24 diğeri XYZ_5 falansa o zaman ikisinin ayrı ayrı görünmesi lazım aratınca.

Eğer ikisinin de ismi tamamen aynıysa birinin sonuna 24 diğerine de 5 falan yazip SSID isimlerini ayrıştırın.

O zaman siz 2.4GHz ve 5GHz'i birleştirilmiş olarak kullanıyorsunuz muhtemelen. 2.4GHz ve 5GHz SSID isimleri tamamen aynıysa dediğim gibidir. Ama mesela biri xyz_24 diğeri xyz_5 falansa o zaman ikisinin ayrı ayrı görünmesi lazım aratınca.

Eğer ikisinin de ismi tamamen aynıysa birinin sonuna 24 diğerine de 5 falan yazip SSID isimlerini ayrıştırın.

Deniyeyim hocam yapabilirsem tabii.

Deniyeyim hocam yapabilirsem tabii.

Yaparsın hocam menüye girmişsin zaten SSID isimlerini farklı yapacaksın ondan sonra uygula de bir süre sonra modem kendine gelir ve iki farklı wifi ağı yayar. Siz de RE305 üzerinden 2.4 olanı ve 5Ghz olanı bağlayacaksınız ondan sonra tekrar ölçeceksiniz değerleri.

Yaparsın hocam menüye girmişsin zaten SSID isimlerini farklı yapacaksın ondan sonra uygula de bir süre sonra modem kendine gelir ve iki farklı Wi-Fi ağı yayar. Siz de RE305 üzerinden 2.4 olanı ve 5GHz olanı bağlayacaksınız ondan sonra tekrar ölçeceksiniz değerleri.

hocam deniyorum simdi olmustur umarim

Yaparsın hocam menüye girmişsin zaten SSID isimlerini farklı yapacaksın ondan sonra uygula de bir süre sonra modem kendine gelir ve iki farklı Wi-Fi ağı yayar. Siz de RE305 üzerinden 2.4 olanı ve 5GHz olanı bağlayacaksınız ondan sonra tekrar ölçeceksiniz değerleri.

Yok hocam olmuyor isimleri ikisinin de degisiyor.

Hocam arasinda degil baska ag açtım 5GHz icin simdi o gozukmuyor.

Hocam bilemiyorum ben de olan bir cihaz değil maalesef. Detaylı menüsünü göremiyorum internetten bulmaya çalıştım ama siz modemdeki wifi ile ilgili 2.4 ve 5 Ghz le ilgili tüm menülere bir daha göz gezdirin, modemlerde 2.4 Ghz ve 5Ghz'i beraber tut / birleştir vs gibi bir ayar olur genelde. Öyle bir ayar bulursanız onu iptal edin.

Geri
Yukarı