Modem nereye yerleştirilmeli?

ufuk_ufuk

Hectopat
Arkadaşlar yeni modem aldım daha kurmadım Keenetic carrier DSL KN-2111 AC1200 modem odamda duruyor ve diğer aile üyeleri de kullandığı için hiç kapanmıyor. Wi-Fi sağlığa zararlı olabileceğinden modemi koridora koymak istiyorum ama 4-5 metre kablo çekmem lazım. Bu kadar kablo bağlantı hızını etkiler mi, modem yatağa 3 metre uzaklılkta sağlığa zararlı mıdır? Ne yapsam bilemedim. Yeni modemi eskisi gibi PC'nin yanına mı koyayım yoksa koridora mı kurayım? 🤔

4-5 metre kablo çekmem lazım. Bu kadar kablo bağlantı hızını etkiler mi?
İnternetle iletişiminiz yolların altında yüzlerce kilometre kat ederek kuruluyor, bu 4 metre anlamsız bir mesafe. Nereye istiyorsanız oraya koyun. Tavan hizasında olmaması Wi-Fi ile aldığınız hızın en önemli etkenlerinden, daha aşağılara koyunuz, genelde yapılan tek hata bu.

O kadar kablo bağlantı hızını etkilemez. Hem ortak kullanım için merkezi bölge yani koridor salon gibi yerler uygun.

Arkadaşlar yeni modem aldım daha kurmadım Keenetic carrier DSL KN-2111 AC1200 modem odamda duruyor ve diğer aile üyeleri de kullandığı için hiç kapanmıyor. Wi-Fi sağlığa zararlı olabileceğinden modemi koridora koymak istiyorum ama 4-5 metre kablo çekmem lazım. Bu kadar kablo bağlantı hızını etkiler mi, modem yatağa 3 metre uzaklılkta sağlığa zararlı mıdır? Ne yapsam bilemedim. Yeni modemi eskisi gibi PC'nin yanına mı koyayım yoksa koridora mı kurayım? 🤔
kablo aşırı uzun olmadığı sürece sorun yok. 10 metre kablo var bende hiç bir şekilde hız düşmüyor.

En iyi performans için evin ortasında bir yere geldiğinden emin olun genellikle koridor iyidir, ayrıca performans kaybı yaşamazsınız kablo ile.

Koridorda olması iyidir. Tüm odaların nispeten ortasında kalırsa güzel olur.

Benim anlamadığım nokta çevrenizde tonlarca farklı protokolleri kullanan kablosuz ağ ve sinyalleri var. Komşunun modemi, baz istasyonu, cep telefonu vs. saysan bitmez.

Sağlığı dert ediyorsanız, bunların yanında tek bir modem modem melek kalır doğrusu...

Evin ortalarında bir yerlere koyun mümkünse eşit dağılım olur sinyal bakımından. Yani kör köşe pek olmaz düşüncesindeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı