Modem odadan başka odaya nasıl taşınır?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Türkiyede yaşamak
Lag ve hız düşüşleri yüzünden adaptörden sıkıldım. odam ile salon uzak olduğu için Ethernet çekmek istemiyorum. Modemi salondan kendi odama nasıl taşırım?

Salondaki internetinin kablosu neyse aynı kabloyu kendi odana çektirerek taşıyabilirsin. Örneğin fiber internet varsa odana fiber kablo çektirmen lazım. Odanda başka bir kablo varsa onun ucuna fiber kabloyu bağlayıp çekiyorlar ama hiç kablo yoksa nasıl yaparsın bilemiyorum. Duvarları kırdırmak veya sıvaüstü kablo çektirmen gerekebilir. Bizim evin her odasına Türksat kablonet kablo çekmiş. Ben de usta çağırıp kendi odamdaki Türksat kablosunun yerine fiber çektirdim.

Fiber değil ise taşıyacağın odada telefon prizi varsa DSL priz verici alıp kullanabilirsin. Ben bu şekilde modemi istediğim odaya taşıyorum.
(Evimizdeki odalardaki telefon hatları paralel çekilmişti zamanında bundan dolayı çalışıyor da olabilir.)
15₺ ye felan bulabilirsin bunlardan.

Dosya Ekleri

• 10139192655922.jpg
    10139192655922.jpg
    10,8 KB · Görüntüleme: 121
Salon ile odanın mesafesi çok uzak değilse bence yeterli uzunlukta bir ethernet kablosu çek. Diğer çözümler ek ürünler gerektirdiği için gecikme problemini minimum seviyeye indirgeyemez.

Salon ile odanın mesafesi çok uzak değilse bence yeterli uzunlukta bir ethernet kablosu çek. Diğer çözümler ek ürünler gerektirdiği için gecikme problemini minimum seviyeye indirgeyemez.
arada koridor var yaklaşık 15 metre :(
Fiber değil ise taşıyacağın odada telefon prizi varsa DSL priz verici alıp kullanabilirsin. Ben bu şekilde modemi istediğim odaya taşıyorum.
(Evimizdeki odalardaki telefon hatları paralel çekilmişti zamanında bundan dolayı çalışıyor da olabilir.)
15₺ ye felan bulabilirsin bunlardan.
fiber olup olmadığını bilmiyorum nasıl öğrenirim

Fiber ise modemin yakınında fiber çevirici bir cihaz olur ya da modemi takarken kesinlikle söylerler. Fiber olup olmadığını bilmiyorsan büyük ihtimal değildir.

Geri
Yukarı