Modem önerisi

SenseiYavuz

Centipat
Merhabalar. kısa süre önce modem almaya karar verdim. Bu karar sonucunda günlerce modem araştırdım, fark ettimki hangi modeme veya markaya baksam herkes şikayetçi.

Kendime göre bazı özellikler olmasını istiyordum. 5G, AC desteği, gigabit port ve de stabillik. Bunlar bana yeten benim kullandıklarımdı. Sadece bunlar olan bir modem bulamadım USB desteği torrent gibi özellikleri hiç kullanmıyorum fakat aradığım modemi bulamayınca tekrardan bir araştırma ile keenetic viva ya karar verdim.

Gigabit portlu 5G destekli AC destekli ve kendi yazılımı ile kopma sorununu en aza indiriyor. İnternette ürün hakkında hiç kullanıcı yorumu yoktu keenetic firmasının başka model yorumlarına baktığımda herkes markadan memnum ve benimde destek ile olan kısa konuşmam sonucunda bende ürüne olumlu bakmaya başladım.

Başka modemlerin kullanıcı yorumlarına baktığımda hangi modeme baksam herkes o modemi almamayı tavsiye ediyor. Sizlerin varsa modem önerileriniz veya fikirleriniz yazmanızı istiyorum bu modem çıkmazından kurtulmak istiyorum çünkü günlerdir hangi modeme baksam vazgeçiyorum uzun süren araştırma sonucu kafayı yiyeceğim.

Keenetic Viva kullanan varsa yorumlarını veya başka modem öneren kişilerin yorumlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TP-link VR400 önerebilirim.
Tam anlamıyla önerebilecek kadar uzun süre kullanmadım. Alalı daha bir hafta oldu ama bahsettiğiniz gigabit lan portu, Wifi 5 (ac) gibi özellikleri destekliyor. Bunun yanında içinde Broadcom chipseti ile geliyor. 5Ghz anteninin menzili biraz kısa. Özellikle araya duvar girince gücü azalıyor. 2.4Ghz anteni de uzun mesafede bağlantı sağlayabiliyor. Bir de 2.4G ile 5G yayınını aynı anda verebiliyor. Şimdilik gözlemlediğim tek handikapı biraz ısınan bir cihaz ama son derece stabil çalışıyor.
Bahsettiğiniz modem hakkında bilgim yok.

Keenetic Viva öneririm.

DSL modulasyonu istiyorsanız Extra DSL ile birlikte bir tane 10/100/1000 destekli USB-ETHERNET alarak Extra DSL'e gigabit port özelliği kazandırabilirsiniz.

TG grubumuza da bekleriz.

Geri
Yukarı