Modem reset sonrası kablosuz internet kopuyor

Herkese selamlar, modem arayüzüne giriş yapamadığımdan ötürü modemi resetlemek zorunda kaldım, kurulumu yapmama rağmen birkaç saat sonrasında kablosuz internet kopuyor, bağlanılmıyor fakat masaüstü bilgisayarda kablolu internette problem bulunmuyor. Tekrardan resetliyor ve tekrardan kuruyorum kablosuz internet düzeliyor, birkaç saat sonrasında tekrardan aynısı oluyor. Sorunu bir türlü çözemedim, müşteri hizmetleri en son çare diye düşünüyorum. Çözüm için önerilerinizi bekliyorum, iyi geceler dilerim. İnternet sağlayıcım Türk Telekom.
Modem ayarlarından wifi kanalı otomatikte ise değiştirip diğer kanalları deneyin

Yok arkadaşlar, hiç bir şey olmuyor. Yine gitti, bağlandı, internet yok hatası alıyorum..

Bir görsel alabilirmiyiz nerden alıyorsunuz bu hatayı ?
Kanal değiştirdiğimde o hata oluyor, otomatik olana alıyorum hata gidiyor fakat internet yok. Telefonumun Wi-Fi kısmında yazmakta o hata. Söylediğim üzere kablosuz internette çözemediğim bir problem bulunmakta.

modeminizde 5ghz desteği var ise 5ghz aktif etmeyi deneyin , başıma böyle sorun gelmişti kanalı 11 yapınca düzeldiydi birde 11b/g/n işaretli ise 11/b/g seçip deneyin.
Hayır, çok eski bir modem. 5GHZ desteği bulunmuyor, söylediklerinizi denedim. Değişen bir şey yok.

Müşteri hizmetlerini arayın, onlar size yardımcı olacaklardır. Ne zamandan beri bu sorun var?
İki gündür problem bulunuyor, her kablosuz koptuğunda reset atıyorum, bir iki-saat dayanıyor ve sonrasında tekrardan bozuluyor.

Geri
Yukarı