Modem resetleme sonrası hız düşmesi

Halilcicek

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Türk Telekom 50 Mbps kullanıcısıyım. Yıllardır bir sorun olmadan kullanırım internettimi ancak son 1 aydır olan problem beni bezdirdi. Bir gün elektrik kesintisi sonrası doğal olarak modem kapanıp açıldı ve IP değişti. Burada bir sıkıntı yok, daha önce defalarca modemi resetlemişimdir ve IP değişmesine rağmen bir sorun yaşamamışımdır. Ancak o gün elektrik kesildikten sonra internet hızım resmen 16 Mbps olarak sabitlenmiş gibi. Hız testi yaptığımda 16'yı kesinlikle ve kesinlikle geçmiyordu. Normalde 40 civarı alırım. Türk Telekom'u arasam da tabii ki çözmediler. Saha yetkilisi beni şahsi telefonuyla arayıp sorunun ankastrede olduğunu söyledi. Anladım ki çözülmeyecek çaresiz şekilde kullanmaya devam ettim derken bir gün yine elektrik kesildi ve tekrar IP değişti ve internet düzeldi, artık tekrar 40-50 arası alabiliyordum. Yine elektrik kesildi ve yine 16'yı geçmiyor. Bugün yine aradım ve sorunun IP olduğunu söyledim ancak yine bina içi altyapınızdan dolayı diyorlar. Ben artık ne yapacağımı, nereye başvuracağımı bilmiyorum. Bana akıl verebilecek biri var mı? Teşekkür ediyorum şimdiden.

Not: Bu arada modemi yüzlerce kez resetlemişimdir hızlı IP'yi bulması için.

En iyisi CAT6 çektir ankastreden bende 35 Mbit kullanıyorum hızım akşamları düşüyordu 16 Mbit'e kadar şimdi daha az düşüyor genellikle 24 35 arası çıkıyor tavsiye ederim.

Geri
Yukarı