Çözüldü Modem SSID ve şifre değiştirmek internet hızına etki eder mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lexerotk

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Zamanında Türk Telekom yetkilileri modemi kurduklarında bu işlemlerin sadece müşteri hizmetleri tarafından yapılabildiğini ve bunun interneti yavaşlattığını söylemişti. Ama ben bugün tarayıcıdan modem ayarlarına girip bunu yapabildiğimi gördüm ama işte dedikleri şu intenetin yavaşlama konusu aklıma geldi. Ama arada bir bağlantı kuramıyorum yani neden isim ve şifre değişimi internet hızına etki etsin ki? Yanlış bir ayar yaparım da uğraşmak istemezler diye bir bahanemi yoksa bu?

Çözüm
Öyle bir şey yok uydurmuşlar TTNET servisinin hiçbir şey bildiği yok. 5-6 sene önce modemi kurmaya geldiklerinde babam şifreyi değiştirebilir miyiz gibisinden bir şey sormuştu değişmez siz değiştiremezsiniz mi ne dediler ben kendim arayüzden girip değiştirmeyi biliyordum o zamanlar adamlar sadece kabloları takmayı biliyorlar başka bir şey bildikleri yok. Aynı şekilde müşteri hizmetlerinin de bir şeyden anladığı yok.
Öyle bir şey yok uydurmuşlar TTNET servisinin hiçbir şey bildiği yok. 5-6 sene önce modemi kurmaya geldiklerinde babam şifreyi değiştirebilir miyiz gibisinden bir şey sormuştu değişmez siz değiştiremezsiniz mi ne dediler ben kendim arayüzden girip değiştirmeyi biliyordum o zamanlar adamlar sadece kabloları takmayı biliyorlar başka bir şey bildikleri yok. Aynı şekilde müşteri hizmetlerinin de bir şeyden anladığı yok.

Çözüm
Wi-Fi ismi ve şifre değiştirmek hızı etkilemez yanlış bilgi verilmiş size

Bende öyle düşündüm işte. Tamamen alakasız iki şey. İsim değişmesiyle niye internet hızı düşsünki? Teşekkürler sayenizde bundan emin oldum.

5-6 senedir hala gelişme yok demek ki. Bizede aynısını dediler. Birisini internete bağlamak için hep telefondan telefona QR kod okutmak zorunda kalıyoruz. Modemde TAA çalışma masamın üstünde o yüzden arkadan bakmakta imkansız şifreye. Sonunda kurtulacaz bu çileden.

5-6 senedir hala gelişme yok demek ki. Bizede aynısını dediler. Birisini internete bağlamak için hep telefondan telefona QR kod okutmak zorunda kalıyoruz. Modemde TAA çalışma masamın üstünde o yüzden arkadan bakmakta imkansız şifreye. Sonunda kurtulacaz bu çileden.

Yeni konular

Geri
Yukarı