Modem Wi-Fi özelliği kendi kendine kapanıyor

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Modemin üzerindeki Wi-Fi ve Ethernet ışıkları yeşil olmasına rağmen 2-3 günde bir Wi-Fi yok oluyor. Telefonda ağ kısmından aratıyorum, yok, bulmuyor. Modemi kapatıp açınca anında düzeliyor. Son iki aydır farkediyorum bu sorunu. Sebebi ne olabilir?

Sorun modeminizden kaynaklı veya internet operatöründen kaynaklı olabilir, ben olsam ilk önce modemi resetlerim düzelmemesi halinde internet operatörünü arardım.Hala sorun devam ediyorsa altyapıda veya modemde problem olabilir uzman kişilere danışmanız en mantıklısı olacaktır.

Wi-Fi ile alakalı olarak operatör kaynaklı bir sorun yaşamanız teknik olarak mümkün görünmüyor. Sorunun modem kaynaklı olduğu aşikar. Modemi resetlemeyi denediniz mi? Modeminizin marka/model adı ile beraber araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Sorun modeminizden kaynaklı veya internet operatöründen kaynaklı olabilir, ben olsam ilk önce modemi resetlerim düzelmemesi halinde internet operatörünü arardım.Hala sorun devam ediyorsa altyapıda veya modemde problem olabilir uzman kişilere danışmanız en mantıklısı olacaktır.
Wi-Fi ile alakalı olarak operatör kaynaklı bir sorun yaşamanız teknik olarak mümkün görünmüyor. Sorunun modem kaynaklı olduğu aşikar. Modemi resetlemeyi denediniz mi? Modeminizin marka/model adı ile beraber araştırma yapmanız faydalı olacaktır.
Modemi resetledim, yine rastgele bir kaç günde bir kendi kendine yok oluyor. Işıklar yeşil yanmasına rağmen. Bir kaç aydır bu sorun başladı. Ben yan daireden alıyorum interneti, benim evimdede TP-Link modem var. Yan dairenin modemine bağlanabiliyorum mesela telefonumdan, onu görüyor. Ama benim modemim ara ara kendi kendine gidiyor böyle. Eğer operatör kaynaklı olsa, hiç internet olmaması gerekmez mi? Birde modemi kapatıp açınca anında düzeliyor.
Modemin bir ayarı değişmiş yahut modem bozulmuş olabilir mi?

Büyük ihtimalle sorun modeminizde eğer yeni modem alacaksanız yeni modemler 150 civarı ikinci el daha ucuza bulabilirsiniz veya başka bir operatöre geçiş yapabilirsiniz o zaman bi tık daha ucuza gelebilir başka kişilere de danışarak yardım alabilirsiniz.

Büyük ihtimalle sorun modeminizde eğer yeni modem alacaksanız yeni modemler 150 civarı ikinci el daha ucuza bulabilirsiniz veya başka bir operatöre geçiş yapabilirsiniz o zaman bi tık daha ucuza gelebilir başka kişilere de danışarak yardım alabilirsiniz.
Sağolun, ama bir kaç kişi beraber kullanıyoruz, başka operatöre geçme gibi imkanım olmaz, zaten memnunumda. Muhtemelen gittiği yere kadar gidecek yada yeni modem alacağım.

Geri
Yukarı