Modem yerine "router" satın alınırsa yeterli olur mu?

Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhaba. Şu an internet sağlayıcısının vermiş olduğu modemi kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Yeni bir modem ihtiyacım var, geçmişte TP-Link VR600 modelini kullanmıştım. O sebeple aklımda kalmış, ben router satın alsam modem yerine kullanamaz mıyım? Daire içine gelen kablo bildiğimiz CAT6 Ethernet kablosu, ben VR600'ü kullandığım zaman arkasındaki internet giriş yerine daire içine gelen internet kablosunu takarak kurulumda ise ağ sağlayıcımın bana verdiği kullanıcı kodu ve şifresi ile internet bağlantısını aktif hale getirmiştim. Bu modem olarak kullanılamayan Router'larda da böyle bir durum olabilir mi acaba? Adı üstünde modem olarak kullanılamaz diyor, fakat ben yine de bilgi almak istedim. Eğer böyle bir durum mümkünse Wi-Fi 6 destekli bir router satın almayı düşünüyorum. Modem olarak satılanlar Wi-Fi 6 destekli değil, o yüzden pek cazip gelmiyor açıkçası. Destekli olanların da fiyatları çok yüksek...

Bu arada eğer kullanabilmem mümkünse satın almayı düşündüğüm ürün. : AX3000 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 Router

Son düzenleme:
Hiper ise olur. Bunlarda dediğiniz gibi CAT6 olarak geliyor. Yani PC'ye takılan ile aynı. Böyleyse olur.

Hiper ise olur. Bunlarda dediğiniz gibi CAT6 olarak geliyor. Yani PC'ye takılan ile aynı. Böyleyse olur.

Evet, bilgisayara takılan soket kablo geliyor. Fakat TP-Link müşteri hizmetlerine yazdım, Modem Router satın almam gerektiği söylendi.

Gerek yok hocam. Router da yeterli olacaktır. Neden böyle bir şey dediler anlamadım. Sonuçta sizin DSL ile işiniz yok.

Gerek yok hocam. Router da yeterli olacaktır. Neden böyle bir şey dediler anlamadım. Sonuçta sizin DSL ile işiniz yok.
Evet bence de çalışacak sonucunda, şu an elimde böyle bir ürün mevcut farklı odada İnternet sağlayıcısının verdiği modemden gelen kablo ile kullanılıyor. Bunu doğrudan Modemi söküp yerine takıp çalıştırmayı deneyeceğim. Mantığı aynı, eğer bu çalışırsa AX50'de çalışacaktır. Ki muhtemelen çalışacak, S
sonucu bildireceğim.

Bir de AX50 fiyatlarına daha iyi bir alternatif var mı? 2. el de olur, farketmez.

Arkadaşlar da baksınlar. AX50 alternatifi F/P ürünleri de olabilir. Fakat TP-Link bu konuda iyidir.

AX50 Next Gen. 100 TL için değer.

Geri
Yukarı