Modemden kablo çekmek mi Switch almak mı daha mantıklı?

tanakasuna

Kilopat
İki adet 15 metre CAT kablo ya da Switch almayı düşünüyorum.
Kablo almak daha ucuza geliyor ama bazı kişiler Switch tavsiye etmiş. Daha önce Switch kullanmışlar varsa siz ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli bir cat6 alman yeterli bence. Amazon'da Ugreen markasinin aktarim hizi yuksek modellerine bakmani oneririm. Ben ethernet cogalticilar ile hep sorun yasadim. 15 metre icin gereksiz. Kaliteli kabloyla veri kaybin cok az olur.

Kablo almak daha ucuza geliyor ama bazı kişiler Switch tavsiye etmiş. Daha önce Switch kullanmışlar varsa siz ne yapardınız?
Cat6 çek hocam. 90-95 metreye kadar kayıp yaşatmıyor. Şahsen ben 30 metre civarı Cat6 çektim, hiç bir sorun yaşamadım.

25 metre kablo kullanıyorım fıstık gibi internet hiç çoğaltıcı işine girme

Fiber kullanıcısınyim odama 15m mesafe var ben ilk başta Cat6 kablo kullanmaya başladım sonra dedim router bakayım Huawei ax3 dual core ürünü var onu tavsiye ederim 100mbps internetimi 15m ilerdeki odama 70-75 hızlarında iletiyor.Router ise ana modemden 2 oda sonra o halde güzel ve stabil aynı hız veriyor

Swtich'i kullanmalarındaki amaç modemde 4 port varsa evde 5 PC varsa mecbur Switch alması gerek 8 port veya 16 port. Şu anda Switch'te bağlasan hızda ne azalma ne de artma olur aynı şekilde kullanırsın.

Geri
Yukarı