Modeme reset atmadan internet düzelmiyor

umitsubekci

Zeptopat
Daha fazla  
Yıllardır TurkNet kullanıyorum. hatta 1 ay önceye kadar kendi üstüme 2 hat vardı. birini kapattırdım memlekete döndüğüm için. Eve geldiğimde buradaki serviste bir sorun olduğunu fark ettim. 100 mb/s ye kadar olan pakette internet download hızı 1mb/s (uploadda hiçbir sıkıntı yok) ancak modeme reset attığımda düzeliyor. Yaklaşık 15.20 saat düzgün çalışırken aynı sorun tekrar gerçekleşiyor. Önce modemi değiştirip denedim ancak sorun devam etti. Ardından işgüzarlık yapıp TurkNet müşteri hizmetlerine: Altyapım yetersiz olduğu için sorun yaşıyorum sanırım 35 mb/s pakete geçmek istiyorum dedim (düzeleceğini sanıp çünkü Türk Telekom çalışanları hattı bağlarken düşür bu paketi kaldırmaz altyapı rahat kullanamazsın demişlerdi) onlarında canına minnet sorun neden kaynaklanıyor? Anlamaya çalışmadan paketi düşürdüler aynı sorun hala devam ediyor. Çoğunlukla sorun gece oluyor ancak gündüz de birkaç kez oldu. Modeme reset attığımda hiçbir sorun kalmıyor. Denemediğim yol kalmadı. Tek seçenek Türk Telekom'un bilinçli olarak hattımı yavaşlattığı geliyor aklıma.
Şu an kullandığım modem: ZyXEL VMG8623-T50b
xDSL istatistiği:
Near-end interleaved channel bit Rate: 0 Kbps.
Near-end Fast channel bit Rate: 35838 Kbps.
Far-end interleaved channel bit Rate: 0 Kbps.
Far-end Fast channel bit Rate: 6142 Kbps.
Downstream:
Relative capacity occupation: 100%
Noise margin downstream: 10.9 dB.
Output Power upstream: 4.7 dbm.
Attenuation downstream: 17.9 dB.

Upstream:
Noise margin upstream: 16.7 dB.
Output Power downstream: 12.9 dbm.
Attenuation upstream: 3.4 dB.

Yıllardır TurkNet kullanıyorum. hatta 1 ay önceye kadar kendi üstüme 2 hat vardı. birini kapattırdım memlekete döndüğüm için. Eve geldiğimde buradaki serviste bir sorun olduğunu fark ettim. 100 mb/s ye kadar olan pakette internet download hızı 1mb/s (uploadda hiçbir sıkıntı yok) ancak modeme reset attığımda düzeliyor. Yaklaşık 15.20 saat düzgün çalışırken aynı sorun tekrar gerçekleşiyor. Önce modemi değiştirip denedim ancak sorun devam etti. Ardından işgüzarlık yapıp TurkNet müşteri hizmetlerine: Altyapım yetersiz olduğu için sorun yaşıyorum sanırım 35 mb/s pakete geçmek istiyorum dedim (düzeleceğini sanıp çünkü Türk Telekom çalışanları hattı bağlarken düşür bu paketi kaldırmaz altyapı rahat kullanamazsın demişlerdi) onlarında canına minnet sorun neden kaynaklanıyor? Anlamaya çalışmadan paketi düşürdüler aynı sorun hala devam ediyor. Çoğunlukla sorun gece oluyor ancak gündüz de birkaç kez oldu. Modeme reset attığımda hiçbir sorun kalmıyor. Denemediğim yol kalmadı. Tek seçenek Türk Telekom'un bilinçli olarak hattımı yavaşlattığı geliyor aklıma.
Şu an kullandığım modem: ZyXEL VMG8623-T50b
xDSL istatistiği:
Near-end interleaved channel bit Rate: 0 Kbps.
Near-end Fast channel bit Rate: 35838 Kbps.
Far-end interleaved channel bit Rate: 0 Kbps.
Far-end Fast channel bit Rate: 6142 Kbps.
Downstream:
Noise margin downstream: 10.9 dB.
Output Power upstream: 4.7 dbm.
Attenuation downstream: 17.9 dB.

Upstream:
Noise margin upstream: 16.7 dB.
Output Power downstream: 12.9 dbm.
Attenuation upstream: 3.4 dB.
Merhaba, destek kaydınız varsa kayıt numaranızı gönderir misiniz? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim.

Geri
Yukarı